Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ, БУДОВА ТА ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНА АКТИВНІСТЬ ФТОРЗАМІЩЕНИХ АМІДІВ 1-R-2-ОКСО-4-ГІДРОКСИХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ

СИНТЕЗ, БУДОВА ТА ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНА АКТИВНІСТЬ ФТОРЗАМІЩЕНИХ АМІДІВ 1-R-2-ОКСО-4-ГІДРОКСИХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ

Назва:
СИНТЕЗ, БУДОВА ТА ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНА АКТИВНІСТЬ ФТОРЗАМІЩЕНИХ АМІДІВ 1-R-2-ОКСО-4-ГІДРОКСИХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,77 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
АБДЕЛЬ НАСЕР ДАККАХ
УДК 54.057:547.831.9:547.551.4:616-002.5
СИНТЕЗ, БУДОВА ТА ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНА АКТИВНІСТЬ ФТОРЗАМІЩЕНИХ АМІДІВ
1-R-2-ОКСО-4-ГІДРОКСИХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ
15.00.02 - фармацевтична хімія і фармакогнозія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фармацевтичної хімії Національного фармацевтичного університету, Міністерство охорони здоров'я України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
УКРАЇНЕЦЬ Ігор Васильович
Національний фармацевтичний університет, професор кафедри фармацевтичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
БОЛОТОВ Валерій Васильович
Національний фармацевтичний університет, завідувач кафедрою аналітичної хімії
доктор фармацевтичних наук, доцент
КОВАЛЕНКО Сергій Іванович
Запорізький медичний університет,
доцент кафедри фармацевтичної хімії
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, кафедра фармацевтичної хімії та фармакогнозії
Захист відбудеться “14” лютого 2003 року о 1200 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “13” січня 2003 р.
Вчений секретар МАЛОШТАН Л.М.
спеціалізованої вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За визнанням провідних спеціалістів туберкульоз залишається глобальною проблемою. Відмічається, що половина населення планети інфікована мікобактеріями туберкульозу, 5-10% інфікованих людей захворюють на туберкульоз, тому послаблення боротьби з цією недугою в більшості економічно розвинутих країн в 70-80-і роки було передчасним. В результаті послаблення комплексу протитуберкульозних заходів в багатьох країнах світу це захворювання вийшло з-під контролю і на початку 90-х років настав переломний момент – замість щорічного зниження захворюванності почалось погіршення епідеміологічної ситуації. Тому в квітні 1993 р. Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила туберкульоз “глобальною надзвичайною ситуацією”. Туберкульоз став загрозливою медико-соціальною проблемою, яка набула в Україні з 1995 р. масштабів епідемії. Виходячи з цього, пошук нових лікарських засобів протитуберкульозної дії є одним з найбільш актуальних питань сучасної фармацевтичної науки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно з планом науково-дослідних робіт Національного фармацевтичного університету з проблеми МОЗ України (номер державної реєстрації 0198 U 007011).
Мета і задачі дослідження. Метою даної роботи є пошук і створення нових потенційних протитуберкульозних засобів на основі фторвміщуючих амідів 1-R-2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонових кислот.
Для досягнення зазначеної мети були поставлені наступні задачі:
1. Вивчити нові способи одержання етилових ефірів 1-R-2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонових кислот.
2. Розробити препаративну методику одержання і здійснити синтез фторвміщуючих анілідів і бензиламідів 1-R-2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонових кислот.
3. Дослідити фізико-хімічні властивості синтезованих сполук.
4. Провести мікробіологічний скринінг на виявлення серед одержаних фторзаміщених амідованих похідних 1-R-2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонових кислот речовин з протитуберкульозною активністю.
5. При виявленні речовин, що представляють інтерес для подальших поглиблених фармакологічних випробовувань, розробити методики визначення доброякісності їх субстанцій, які можуть бути використані при підготовці відповідної аналітичної нормативної документації.
Об'єкт дослідження – синтетичні похідні 1-R-2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонових кислот.
Предмет дослідження – складні ефіри 1-R-2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонових кислот і продукти їх реакцій з фторзаміщеними анілінами та бензиламінами з потенційною протитуберкульозною активністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СИНТЕЗ, БУДОВА ТА ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНА АКТИВНІСТЬ ФТОРЗАМІЩЕНИХ АМІДІВ 1-R-2-ОКСО-4-ГІДРОКСИХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок