Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ Ru(IV) В ПРИСУТНОСТІ ОКСИКИСЛОТ ТА ЇЇ ЗАСТОСУВАННЯ В АНАЛІЗІ

ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ Ru(IV) В ПРИСУТНОСТІ ОКСИКИСЛОТ ТА ЇЇ ЗАСТОСУВАННЯ В АНАЛІЗІ

Назва:
ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ Ru(IV) В ПРИСУТНОСТІ ОКСИКИСЛОТ ТА ЇЇ ЗАСТОСУВАННЯ В АНАЛІЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,58 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
ВРОНСЬКА ЛЮДМИЛА ВІКТОРІВНА
УДК 543.253:546.96+547.47
ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ Ru(IV) В ПРИСУТНОСТІ ОКСИКИСЛОТ
ТА ЇЇ ЗАСТОСУВАННЯ В АНАЛІЗІ
Спеціальність 02.00.02 - аналітична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Львівського державного університету імені Івана Франка, Міністерства освіти України.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент,
Врублевська Теодозія Ярославівна,
Львівський державний університет ім. І.Франка,
доцент кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор Циганок Людмила Павлівна,
Дніпропетровський державний університет, професор кафедри аналітичної хімії
кандидат хімічних наук, доцент Тисячний Владислав Петрович,
Державна металургійна академія України, доцент кафедри аналітичної і фізичної хімії
Провідна установа: Державний університет “Львівська політехніка”
Захист відбудеться “ 4 ” червня 1999 року о 13.30 год в ауд. 220 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 при Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 320005, Дніпроперовськ. пр. Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету.
Автореферат розіслано “ 29 ” квітня 1999 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.х.н., доцент Пініелле І.Д.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Інтенсивний розвиток електроніки стимулював пошук і синтез нових матеріалів з необхідними оптичними, корозійними, електромагнітними властивостями. Одною із складових цих матеріалів є Рутеній та його сполуки. Широке застосування елементу висуває жорсткі вимоги до методів контролю, які потребують розробки надійних, чутливих, селективних і експресних методик визначення Рутенію.
Теоретичною основою для розробки нових методик полярографічного аналізу є вивчення хімії комплексних сполук Рутенію. В аналітичній хімії Рутенію особливо важливими є комплексні сполуки з високими константами стійкості. Перспективними з таких міркувань є комплексні сполуки Рутенію з оксикислотами, як лігандами, які здатні утворювати комплекси із специфічними характеристиками. Багатодентатність оксикислот, як лігандів, може приводити до утворення комплексів з замкнутими циклами, що сприяє підвищенню стійкості і усуненню стадійності комплексоутворення. Це приводить до одержання мінімального числа співіснуючих хімічних форм Рутенію і має важливе значення для покращення відтворюваності результатів.
Тому, на наш погляд, дослідження комплексоутворення іонів Ru(IV) з оксикислотами, вивчення умов домінування окремих хімічних форм комплексних сполук, дослідження їх електрохімічних і хімічних властивостей є актуальною проблемою сучасної аналітичної хімії Рутенію. Розв'язання її сприятиме розробленню і впрвадженню нових аналітичних методик.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана згідно одного з наукових напрямків кафедри (держбюджетна тема 2.20.1.1. та бюджетна тема ХА 655 Б).
Мета роботи: дослідження форм існування Рутенію в некомплексуючому середовищі та в присутності оксикислот і дикарбонових кислот, вивчення вольтамперних характеристик різних хімічних форм рутенію (IV), пошук і розробка нових методик вольтамперометричного визначення Рутенію.
Наукова новизна роботи. Вперше проведено термодинамічний аналіз стійкості різних хімічних форм Рутенію, запропоновано новий підхід до інтерпретації результатів визначення заряду і ступеня полімеризації при співіснуванні декількох частинок з різною ступінню полімеризації.
Методом іонного обміну вперше досліджено форми існування рутенію(IV) в некомплексуючих розчинах при низьких вмістах Рутенію. Вперше, використовуючи гідроксокомплекси Ru(IV), спектофотометрично, вольтамперометрично та методом іонного обміну вивчено комплексоутворення Рутенію з оксалатною, цитратною і тартратною кислотами. Встановлено співвідношення [метал]:[ліганд] та форму існування ліганду в комплексних сполуках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ Ru(IV) В ПРИСУТНОСТІ ОКСИКИСЛОТ ТА ЇЇ ЗАСТОСУВАННЯ В АНАЛІЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок