Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Чернігівський магістрат: статус, структура та основні напрями діяльності (друга половина ХVІІ – ХVІІІ ст.)

Чернігівський магістрат: статус, структура та основні напрями діяльності (друга половина ХVІІ – ХVІІІ ст.)

Назва:
Чернігівський магістрат: статус, структура та основні напрями діяльності (друга половина ХVІІ – ХVІІІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,96 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Чернігівський державний педагогічний університет
імені Т.Г.Шевченка
Доманова Ганна Сергіївна
УДК 930.25 ”17/18”
Чернігівський магістрат:
статус, структура та основні напрями діяльності
(друга половина ХVІІ – ХVІІІ ст.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернігів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та археології України історичного факультету Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
КОВАЛЕНКО Олександр Борисович
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Т.Г. Шевченка,
декан історичного факультету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ЩЕРБАК Віталій Олексійович
Національний університет
“Києво-Могилянська академія”,
декан факультету гуманітарних наук
кандидат історичних наук
МОРОЗОВА Анна Валеріївна
Державний архів Чернігівської області,
головний спеціаліст відділу інформації та використання документів
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра історії України
Захист відбудеться 27 березня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 79.053.01 в Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г. Шевченка (14000, м. Чернігів, пр. Миру, , ауд. 308).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка (14013, м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 53).
Автореферат розісланий ___лютого 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент А.М. Острянко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження історії міст належить до пріоритетних напрямів вітчизняної історіографії, а одним з найпопулярніших сюжетів урбаністичних студій залишається історія міського самоврядування. Всебічне висвітлення історичного процесу неможливе без вивчення історії міст та самоврядних інституцій, адже функціонування органів міської влади тісно перепліталося із соціально-економічним та політичним розвитком України.
Засади творення новітньої Української держави, закріплення принципу місцевого самоврядування в Конституції України у формі правової гарантії диктують потребу актуалізації історичного досвіду попередніх епох у цій галузі суспільного життя.
Історія самоврядування на маґдебурзькому праві в українських містах має давню історію. Запровадження його у містах Лівобережної України почалося наприкінці ХVІ ст., але найбільші міста Чернігово-Сіверщини одержали привілеї на маґдебурзьке право лише у 20_х рр. ХVІІ ст., коли внаслідок Деулінського перемир’я 1618 р. цей регіон опинився під владою Речі Посполитої. У середині ХVІІ ст. Лівобережна Україна увійшла до складу Російської держави, і подальший її розвиток тривав у зовсім інших історичних умовах. Водночас частина міст Гетьманщини і, зокрема, Чернігів протягом другої половини ХVІІ – ХVІІІ ст. зберегли своє право на самоврядування.
Відсутність у вітчизняній історіографії комплексного дослідження з історії Чернігівського магістрату значною мірою зумовлена прикрими втратами джерел протягом ХVІІІ – ХХ ст. Тому запровадження до наукового обігу нововиявленого документального матеріалу, з’ясування принципів організації та функціонування Чернігівського магістрату, висвітлення соціально-економічного становища міщанства в період Гетьманщини є актуальним науковим завданням. Разом з тим, вивчення традицій та досвіду народовладдя є корисним і повчальним для діяльності органів самоврядування українських міст у наш час.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана у відповідності з планами науково-дослідної роботи кафедр історії та археології України і всесвітньої історії Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.
Метою дисертаційного дослідження є цілісне відтворення історії Чернігівського магістрату у другій половині ХVІІ – ХVІІІ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: Чернігівський магістрат: статус, структура та основні напрями діяльності (друга половина ХVІІ – ХVІІІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок