Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІЧНІ СПІВВІДНОШЕННЯ У ХВОРИХ НА РОЗСІЯНИЙ СКЛЕРОЗ

КЛІНІЧНІ СПІВВІДНОШЕННЯ У ХВОРИХ НА РОЗСІЯНИЙ СКЛЕРОЗ

Назва:
КЛІНІЧНІ СПІВВІДНОШЕННЯ У ХВОРИХ НА РОЗСІЯНИЙ СКЛЕРОЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ІМ. П.Л. ШУПИКА
 
ТРУФАНОВ Євген Олександрович
УДК 616.832-004-056.24
КЛІНІЧНІ СПІВВІДНОШЕННЯ У ХВОРИХ
НА РОЗСІЯНИЙ СКЛЕРОЗ
14.01.15 – нервові хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті
Науковий керівник: |
доктор медичних наук, професор Дзюба Олександр Миколайович, Луганський державний медичний університет, м. Луганськ, завідувач кафедри нервових хвороб з нейрохірургією
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук Западнюк Богдан Віталійович, Київська Національна академія внутрішніх справ України, начальник кафедри судової медицини
доктор медичних наук, професор Волошина Наталія Петрівна, Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України, м. Харків, керівник відділу нейроінфекції та патології вегетативної нервової системи
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України (м. Київ)
Захист відбудеться 21 квітня 2004р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.01 у Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України.
Автореферат розісланий 16 березня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент |
Усатенко О.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широке поширення, зріст захворюваності, труднощі ранньої діагностики, прогресуючий перебіг розсіяного склерозу (РС), що призводить до ранньої інвалідизації хворих молодого віку, а також великі соціальні витрати роблять РС актуальною проблемою клінічної неврології (Є.І. Гусєв, Т.Л. Дьоміна, О.М. Бойко, 1997; О.М. Дзюба, 1997; В.О. Парфьонов та ін., 2002).
РС є найчастішою нетравматичною причиною інвалідизації осіб мо-лодого й середнього, а останнім часом і підліткового віку (Г.М. Бутенко, 2002).
У багатьох регіонах світу відзначається підвищення захворюваності на РС, що вказує не тільки на медичну, але й на соціальну значущість проблеми (Є.І. Гусєв, Т.Л. Дьоміна, О.М. Бойко, 1997).
Зростає захворюваність на розсіяний склероз і на Україні (Г.М. Бутенко, 2002; С.М. Віничук, 2002; С.М. Віничук та ін., 2000; Н.П. Волошина та ін., 2002; О.М. Дзюба, 1997).
До сьогодні нікому не вдалося остаточно з'ясувати етіологічні фактори, котрі спричиняють розвиток РС (С.М. Віничук, 2002).
При існуванні безлічі методів лікування жоден із них не може цілком вирішити проблему терапевтичного контролю перебігу РС (Є.І. Гусєв, Т.Л. Дьоміна, О.М. Бойко, 1997; Б.В. Западнюк, 1993).
Для цього захворювання характерні не тільки висока вартість діагностичних досліджень, лікування й реабілітації хворих, але й значний рівень немедичних витрат, пов'язаних з інвалідизацією (соціальні трансфери: виплата пенсій, надання транспортних засобів тощо), необхідність залучення родичів, друзів, соціальних працівників, платних доглядальниць для обслуговування пацієнтів. Крім того, значних економічних витрат зазнає держава й суспільство в цілому через усунення хворих – головним чином, молодого, працездатного віку – з процесу матеріального виробництва (Г.Я. Шварц, 2002).
В останні роки розсіяний склероз інтенсивно вивчається в імунологічному та клінічному аспектах, ці сторони є домінуючими при вивченні РС (Є.І. Гусєв, Т.Л. Дьоміна, О.М. Бойко, 1997). У зв'язку з соціальними аспектами проблеми стає очевидним, що програма дослідження РС повинна об'єднати клініко-патогенетичний і медико-психологічний підходи. Без вивчення особистості хворих і порушень їхньої психологічної діяльності, розуміння цього захворювання не може бути повним.
Актуальними є комплексні діагностичні підходи, що поєднують клінічні параметри, сучасні нейрофізіологічні, томографічні, імунологічні методи й клінічну психодіагностику (Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КЛІНІЧНІ СПІВВІДНОШЕННЯ У ХВОРИХ НА РОЗСІЯНИЙ СКЛЕРОЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок