Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАЛЕКТИКА МІФОЛОГЕМИ І НОВА МІФОЛОГІЯ МУЗИЧНОГО РОМАНТИЗМУ

ДІАЛЕКТИКА МІФОЛОГЕМИ І НОВА МІФОЛОГІЯ МУЗИЧНОГО РОМАНТИЗМУ

Назва:
ДІАЛЕКТИКА МІФОЛОГЕМИ І НОВА МІФОЛОГІЯ МУЗИЧНОГО РОМАНТИЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,56 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО
РОЩЕНКО ОЛЕНА ГЕОРГІЇВНА
УДК 78.035.01.035
ДІАЛЕКТИКА МІФОЛОГЕМИ
І НОВА МІФОЛОГІЯ МУЗИЧНОГО РОМАНТИЗМУ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора мистецтвознавства
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії музики Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського Міністерства культури і туризму України.
Науковий консультант – доктор мистецтвознавства, професор
Котляревський Іван Арсенович,
завідувач кафедри теорії музики; Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського Міністерства культури і туризму України (Київ)
Офіційні опоненти – доктор мистецтвознавства, професор
Кияновська Любов Олександрівна,
завідуюча кафедри історії музики;
Львівська державна музична академія
ім. М.В.Лисенка Міністерства культури і туризму України
доктор мистецтвознавства, доцент,
Драч Ірина Степанівна,
завідуюча кафедри хореографії,
образотворчого мистецтва, теорії і історії музики та художньої культури;
Сумський державний педагогічний
університет ім. А.С.Макаренка Міністерства освіти і науки України
доктор мистецтвознавства, професор
Самойленко Олександра Іванівна
професор кафедри історії музики та музичної етнографії;
Одеська державна музична академія
ім. А.В.Нежданової Міністерства культури і туризму України
Провідна установа – Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України, відділ музикознавства.
Захист відбудеться “__22__” __лютого__ 2006 року о _16_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського (01001, м. Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці в Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського (01001, м. Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11).
Автореферат розісланий “__19___” __січня___ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.Коханик


Актуальність теми. Буття міфологеми як одиниці міфу, міфологічного еквівалента символічної структури, наукового поняття зумовлено значеннєвою нескінченністю міфу в сучасній цивілізації. Набуття міфологемою функції поняття зумовлює взаємодія між міфом, мистецтвом, філософією, наукою. Застосування в мистецтвознавстві, етнографії, політології, фізиці – свідчення універсалізації й актуалізації змісту поняття міфологема, перетворення наукової мови з логічної на міфологічну, пошуку термінології, що поєднує логіку наукового мислення з аметодією, властивою міфові, надання науковій картині світу міфологічного характеру. У наукове знання поняття міфологема впроваджується завдяки концепційності, вираженню цілокупного змісту художніх процесів, результатів наукових досліджень. Значеннєвий потенціал поняття міфологема відповідає тяжінню до взаємодії наукових, філософських і художніх метафор, возз'єднанню міфологічного та наукового типів мислення. Міфологема – одиниця мови науки – зберігає з-горнуту семантику та набуває властиву поняттю якість семантики роз-горнутої. Специфіка функціонування міфологеми як summa summarum – у взаємодії семантики декількох типів. Розвиток змісту міфологеми відповідає трактуванню терміна “поняття” як сукупності практичного та духовного досвіду, що накопичується в процесі взаємодії з явищем.
Зворотний бік широкого застосування поняття міфологема – його нерозробленість, поява трактувань, що деформують його зміст. Міфологема не ставала об'єктом наукового дослідження, без чого вивчення міфології як метарівня культури не досягає повноти. Дослідженню міфотворчих процесів у мистецтві має передувати вивчення міфологем як елементів міфомислення, розробка їхньої типології, структури, історичної класифікації, встановлення границь змісту поняття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: ДІАЛЕКТИКА МІФОЛОГЕМИ І НОВА МІФОЛОГІЯ МУЗИЧНОГО РОМАНТИЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок