Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно – економічний механізм раціонального розвитку і підвищення ефективності тютюнництва (на прикладі тютюносійних господарств Придністров'я України)

Організаційно – економічний механізм раціонального розвитку і підвищення ефективності тютюнництва (на прикладі тютюносійних господарств Придністров'я України)

Назва:
Організаційно – економічний механізм раціонального розвитку і підвищення ефективності тютюнництва (на прикладі тютюносійних господарств Придністров'я України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,38 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ТЕРНОПІЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
БЯЛКОВСЬКА Ганна Дмитрівна
УДК 631.56 : 633.71
Організаційно – економічний механізм
раціонального розвитку і підвищення
ефективності тютюнництва
(на прикладі тютюносійних господарств Придністров'я України)
Спеціальність 08.07.02 - економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Закарпатському інституті агропромислового виробництва Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Стельмащук Антон Михайлович,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри аграрного бізнесу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, старший науковий
співробітник, заслужений економіст України
Коденська Марія Юхимівна,
Інститут аграрної економіки УААН,
головний науковий співробітник
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Неміш Дмитро Васильович,
Коломийська дослідна станція Івано-Франківського інституту агропромислового виробництва УААН, заступник директора з наукової роботи
Провідна установа: Подільська державна аграрно-технічна академія
Міністерства аграрної політики України,
кафедра економіки галузей АПК,
м. Кам'янець-Подільський.
Захист дисертації відбудеться "28" лютого 2002 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.01 у Тернопільській академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, ауд. № 1300.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий "25" січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент З.В. Задорожний
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Тютюнництво є невiд'ємною складовою частиною агропромислового комплексу України і разом з пiдприємствами тютюнової промисловостi дає суттєвий дохiд до Державного бюджету. Перед тютюновим пiдкомплексом АПК України стоїть завдання забезпечити потреби населення у сигаретній продукції вiтчизняного виробництва з якісним хімічним складом і найменшою шкодою для здоров'я людини, а також високий рiвень доходiв для усiх сфер інтегрованого виробництва.
Кризоваpar Кризовп7на ситуація, що склалася у перехідний період до ринку, негативно вплинула на тютюнове виробництво. За останні роки в Україні господарства всіх форм власності виробляють 2,8 - 3,4 тис. т тютюнової сировини при потребі ринку 55 тис. т. Спад у виробництві тютюну призвів до скорочення зайнятості трудових ресурсів і став причиною безробіття серед сільського населення у тютюносійних регіонах України.
Особливості територіального розміщення Придністров'я України та нагромаджений досвід ведення тютюнництва є основою для використання потенційних можливостей, нарощування обсягів виробництва тютюну для задоволення не тільки внутрішнього попиту, а й збільшення обсягів його експорту. Потреба в ефективному розвитку тютюнової галузі як необхідної для вітчизняної економіки і підтримки з боку державних владних структур викликана ще й тим, що тютюнництво і тютюново-ферментаційні заводи – це робочі місця для сільського населення, наповнення бюджету через податки на заробітну плату, зростання валового внутрішнього доходу, а отже, зміцнення економіки.
Проблеми економічних відносин в АПК досліджували вітчизняні та зарубіжні вчені Борщевський П.П., Бойко В.І., Гайдуцький П.І., Дем'яненко М.Я., Дусановський С.Л., Коденська М.Ю., Лукінов І.І., Онищенко О.М., Пасхавер Б.Й., Саблук П.Т., Ситник В.П., Шпичак О.М., Яремчук І.Г. та інші.
Вивчення тенденцій розвитку тютюнового виробництва знайшло своє відображення в науковій літературі вчених-економістів: Амірова М.Б., Вилку А.В., Ісаєва А.П., Ковби Є.В., Стельмащука А.М. На жаль, публікації названих авторів на згадану проблему належать доринковому періоду.
В даний час ще недостатньо наукових робіт, в яких системно та в комплексі були б висвітлені питання організаційно-економічного механізму раціонального розвитку галузі тютюнництва, ефективності виробництва тютюнової сировини та її переробки, перспективних напрямів і шляхів ефективного функціонування ринку тютюну в сучасних умовах реформування економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Організаційно – економічний механізм раціонального розвитку і підвищення ефективності тютюнництва (на прикладі тютюносійних господарств Придністров'я України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок