Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління ціновою політикою підприємства

Управління ціновою політикою підприємства

Назва:
Управління ціновою політикою підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,71 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
національний університет
ХАРЧОВИХ технологій
безкоровайна світлана Володимирівна
УДК 67/68:338
Управління ціновою політикою підприємства
Спеціальність 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті технологій та дизайну Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук за спеціальністю 08.00.28 – Організація виробництва, доцент Лабурцева Олена Іванівна, Київський національний університет технологій та дизайну, завідувач кафедри маркетингу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Пелішенко Валентин Павлович,
Київський економічний інститут менеджменту “Екомен”, завідувач кафедри маркетингу
кандидат економічних наук, доцент Бутенко Наталія Василівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань европейської інтеграції України, м. Київ.
Захист відбудеться “10” лютого 2005 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.058.01 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68, корп. В, ауд. 502.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “05” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. екон. наук В. М. Марченко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Формування ринкових відносин в економіці України зумовило суттєве зростання значимості ціноутворення. Повноваження щодо встановлення цін перейшли до конкретних господарюючих суб’єктів, які вже відчули на власному досвіді, що від обраної ними цінової політики безпосередньо залежать конкурентоспроможність продукції, рівень попиту, прибуток підприємства та окупність інвестицій. Досвід економічно розвинених країн переконливо свідчить, що цінова політика в умовах ринку має бути маркетинговою, тобто орієнтованою в першу чергу на врахування особливостей попиту та конкуренції. Проте становлення маркетингового ціноутворення на вітчизняних підприємствах відбувається надто повільно, що значною мірою пояснюється відсутністю необхідного теоретичного та методичного забезпечення процесу формування цінової політики.
Проблемам ціноутворення та управління ціновою політикою присвячені дослідження таких відомих вітчизняних та зарубіжних науковців, як Г. Ассель, Б. Берман, В. М. Гальпєрін, В. В. Герасименко, І. П. Денисова, С. І. Дугіна, Дж. Р. Еванс, І. А. Єрухимович, В. Є. Єсіпов, І. А. Желтякова, Ф. Котлер, І. В. Ліпсиц, Г. А. Маховикова, Т. Т. Негл, В. М. Тарасевич, Р. К. Холден, Л. О. Шкварчук та інші. Але рекомендації іноземних дослідників не можуть бути механічно використані в умовах національної економіки, а розробки українських авторів не завжди є послідовними, містять певні протиріччя і не забезпечують практикам достатнього вибору реальних інструментів управління ціновою політикою.
Зокрема, залишається неузгодженим понятійний апарат ціноутворення; недостатньо чітко визначено послідовність і зміст етапів процесу управління ціновою політикою в умовах ринку; практично немає формалізованих процедур вибору цінових стратегій для окремих товарів та товарних груп; потребують вдосконалення та конкретизації методи призначення цін в умовах нестійкого попиту та швидких змін конкурентної ситуації; недостатньо уваги приділяється формуванню тактичних заходів ціноутворення та здійсненню контролю за цінами. Крім того, дуже мало рекомендацій щодо ціноутворення у конкретних галузях та сферах діяльності з урахуванням їх специфіки.
Необхідність розв’язання таких актуальних проблем управління ціновою політикою підприємства в умовах ринку зумовила вибір теми дисертаційної роботи, об’єкта та предмета, мети, задач і структури дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Управління ціновою політикою підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок