Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАКЦІЇ В ХЛОРИДНО-КРЕМНІЄФТОРИДНИХ РОЗПЛАВАХ ПРИ ОДЕРЖАННІ ЕЛЕКТРОЛІТИЧНОГО КРЕМНІЮ

РЕАКЦІЇ В ХЛОРИДНО-КРЕМНІЄФТОРИДНИХ РОЗПЛАВАХ ПРИ ОДЕРЖАННІ ЕЛЕКТРОЛІТИЧНОГО КРЕМНІЮ

Назва:
РЕАКЦІЇ В ХЛОРИДНО-КРЕМНІЄФТОРИДНИХ РОЗПЛАВАХ ПРИ ОДЕРЖАННІ ЕЛЕКТРОЛІТИЧНОГО КРЕМНІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,08 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національна академія наук України
Інститут загальної та неорганічної хіміі
ім. В.І.Вернадського
УДК 541.123
Касьяненко Генадій Якович
РЕАКЦІЇ В ХЛОРИДНО-КРЕМНІЄФТОРИДНИХ РОЗПЛАВАХ ПРИ ОДЕРЖАННІ ЕЛЕКТРОЛІТИЧНОГО КРЕМНІЮ
Спеціальність 02.00.04 - Фізична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім.В.І.Вернадського НАН України і в Сумському державному педінституті ім. А.С.Макаренко.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
ПАНОВ Едуард Васильович, Інститут
загальної та неорганічної хімії
ім. В.І.Вернадського НАН України,
зав. відділом
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
ОМЕЛЬЧУК Анатолій Опанасович,
Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського НАН України, зав. відділом
кандидат хімічних наук
МУСТЯЦА Олег Никифорович,
Український транспортний університет, доцент кафедри
Провідна установа: Національний технічний університет України (КПІ)
Захист відбудеться 16 вересня 1999 р. о 1000 год. на засіданні Спеціалізованої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії НАН України за адресою: 252680 Київ-142, просп. Академіка Палладіна, 32/34, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім.В.І.Вернадського НАН України.
Автореферат розісланий 12 липня 1999 року
Вчений секретар Спеціалізованої
Вченої ради Д 26.218.01,
доктор хімічних наук, професор Е.В.Панов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Одним з перспективних способів одержання кремнію високого ступеню чистоти, що знаходить широке використання в технологічних процесах виробництва напівпровідникових інтегральних схем та сонячних батарей, може стати електроліз розплавів солей, які мають у своєму складі кремній. Уже відомі кремнефторидні електроліти, що дозволяють отримувати цим способом кремній у вигляді порошків, губок або полікристалічних плівок.
Але реалізація на практиці процесу одержання кремнію електролізом розплавів вимагає продовження пошуку технологічних електролітів та кремнієвмісної сировини. В якості останньої ефективно використовувати побічні продукти існуючих виробництв: високочисті тетрахлорид та диоксид кремнію, уламки кварцу. Для цього потрібно знати характер їх взаємодії з електролітом.
Мета роботи. Комплексне фізико-хімічне дослідження взаємодії солей у складних багатокомпонентних системах на основі фторосилікатів калію та натрію з метою вибору низькоплавких і термічно стабільних складів електролітів, а також способів насичення останніх тетрахлоридом та діоксидом кремнію, вивчення умов електроосадження кремнію з цих електролітів і його очищення від сольової фази.
Наукова новизна. Одержані нові дані про взаємодію солей у чотирній взаємній системі K+,Na+||Cl-,F-,SiF62-. Визначені температури плавлення нонваріантних точок та їх розміщення в тетраедрах складу і стабільних розтинах. Запропоновані нові низькоплавкі склади електролітів для отримання кремнію; дана оцінка їх термічної стійкості та здатності розчиняти диоксид кремнію.
Вивчена діаграма плавкості потрійної системи K+|BF4-,Cl-, SiF62-, визначені низькоплавкі сольові композиції, здатні кількісно розчиняти диоксид кремнію. Показана залежність вмісту бору в катодному продукті від умов проведення електролізу.
Здійснений теоретичний аналіз можливих механізмів взаємодії тетрахлориду кремнію з хлоридно-фторидними розплавами, результати якого співставлені з експериментальними даними. Одержані вирази, що дозволяють оцінювати величину потоку кремнію в розплав при насиченні останнього тетрахлоридом кремнію в статичному та динамічному режимах. Встановлені температурна та концентраційна залежності швидкості насичення, визначені лімітуючі стадії для різних умов здійснення процесу. Показана можливість електролітичного одержання кремнію із хлоридно-фторидних розплавів, насичених SiCl4.
Досліджена кінетика вакуум-термічної сепарації електролітичного кремнію від сольової фази.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РЕАКЦІЇ В ХЛОРИДНО-КРЕМНІЄФТОРИДНИХ РОЗПЛАВАХ ПРИ ОДЕРЖАННІ ЕЛЕКТРОЛІТИЧНОГО КРЕМНІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок