Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОНОМАСІОЛОГІЯ ТА ЛІНГВОГЕОГРАФІЯ ФІТОНОМЕНІВ В УКРАЇНСЬКИХ СХІДНОСЛОБОЖАНСЬКИХ ГОВІРКАХ

ОНОМАСІОЛОГІЯ ТА ЛІНГВОГЕОГРАФІЯ ФІТОНОМЕНІВ В УКРАЇНСЬКИХ СХІДНОСЛОБОЖАНСЬКИХ ГОВІРКАХ

Назва:
ОНОМАСІОЛОГІЯ ТА ЛІНГВОГЕОГРАФІЯ ФІТОНОМЕНІВ В УКРАЇНСЬКИХ СХІДНОСЛОБОЖАНСЬКИХ ГОВІРКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,62 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СКОРОФАТОВА Анна Олександрівна
УДК 811.161.2’282.2(043.3)
ОНОМАСІОЛОГІЯ ТА ЛІНГВОГЕОГРАФІЯ ФІТОНОМЕНІВ В УКРАЇНСЬКИХ СХІДНОСЛОБОЖАНСЬКИХ ГОВІРКАХ
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Луганськ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української філології та загального мовознавства Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник –
Офіційні опоненти: |
доктор філологічних наук, професор
Глуховцева Катерина Дмитрівна,
Луганський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри української філології
та загального мовознавства.
доктор філологічних наук, професор
Білоусенко Петро Іванович,
Запорізький національний університет,
професор кафедри української мови;
кандидат філологічних наук, доцент
Тищенко Тетяна Миколаївна,
Уманський державний педагогічний університет,
доцент кафедри української мови.
Захист відбудеться “12” червня 2008 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, буд. 2, ауд. 376.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, буд. 2, ауд. 170.
Автореферат розісланий “8” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І. Шутова


Загальна характеристика роботи
Вивчення діалектної лексики є одним з актуальних завдань сучасної лінгвістики через те, що лексичний склад говірок української мови зберігає багато цінної інформації і про мовлення носіїв говірки, і про навколишній світ. Тому упродовж останніх двох-трьох десятиліть з’явилися мовознавчі праці, присвячені осмисленню теоретичних питань української діалектної лексики й опису її окремих тематичних груп (М. Бігусяк, К. Глуховцева, Е. Ґоца, П. Гриценко, Й. Дзендзелівський, Л. Дорошенко, В. Лєснова, І. Магрицька, М. Никончук, І. Ніколаєнко, П. Романюк, І. Сабадош, М. Толстой та ін.).
Однією з давніх за часом формування й цінних за інформаційною спроможністю про історичні процеси в мові є лексика на позначення рослин, активно вживана, тісно пов’язана з побутом, виробництвом і культурою народу. В українському мовознавстві цій тематичній групі лексики присвячено праці Й. Дзендзелівського, Т. Заворотної, Я. Закревської, А. Капської, В. Карпової, О. Малахівської, О. Миголинець, Л. Москаленко, Р. Омельковець, М. Поістогової, І. Сабадоша, Л. Симоненко, М. Фещенка, Л. Фроляк, А. Шамоти та ін.; але фітономени східнослобожанських говірок ще не були об’єктом спеціального вивчення, а отже, відсутня монографічна праця з описом фітономенів в українських східнослобожанських говірках як цілісної системи в її просторовій варіативності. Виходячи з того, що основними інформаторами про назви корисних рослин та їх властивості є люди похилого віку, наголошуємо на необхідності активізації збирання, систематизації та репрезентації діалектного матеріалу цієї галузі знань.
Отже, актуальність дослідження зумовлена необхідністю фіксації та синхронічного системного вивчення лексики на позначення корисних рослин в українських східнослобожанських говірках з особливою увагою до принципів їх номінації, мотиваційних ознак, типів мотиваційного значення, способів номінації, особливостей просторової поведінки з виокремленням східнослобожанських вузьколокальних флороізоглос та лексичних паралелей східнослобожанських фітономенів в інших говірках української мови.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою науково-дослідної теми „Українські східнослобожанські говірки: динаміка мовної системи” (номер державної реєстрації 01030003604), яка виконується на кафедрі української філології та загального мовознавства Луганського національного університету імені Тараса Шевченка; пов’язана з темою відділу діалектології Інституту української мови НАН України „Українська діалектна мова сьогодні: онтологічний і гносеологічний аспекти” (номер державної реєстрації 0101U003944).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ОНОМАСІОЛОГІЯ ТА ЛІНГВОГЕОГРАФІЯ ФІТОНОМЕНІВ В УКРАЇНСЬКИХ СХІДНОСЛОБОЖАНСЬКИХ ГОВІРКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок