Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРЕАТИВНІСТЬ ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНО-КОМУНІКАТИВНИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ

КРЕАТИВНІСТЬ ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНО-КОМУНІКАТИВНИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ

Назва:
КРЕАТИВНІСТЬ ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНО-КОМУНІКАТИВНИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,28 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.Драгоманова
РОЗОВА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК 378.015.3 : 316.77 : 159.928 (043)
КРЕАТИВНІСТЬ ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ
ПРОФЕСІЙНО-КОМУНІКАТИВНИХ ЗДІБНОСТЕЙ
МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ
Спеціальність 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі практичної психології Інституту педагогіки і психології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор
Пов’якель Надія Іванівна,
Інститут педагогіки і психології
Національного педагогічного університету
імені М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри практичної психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України,
Моляко Валентин Олексійович,
завідувач лабораторії психології творчості
Інституту психології імені Г.С.Костюка АПН України.
кандидат психологічних наук, доцент,
Хмель Наталія Дмитрівна,
в.о. директора Інституту психології Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського.
Захист відбудеться „7” грудня 2007 р. о 12 – 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.10 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий „ 5 ” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Долинська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема професійно-комунікативних здібностей як психологічного феномена у загальній сукупності явищ індивідуального розвитку особистості та креативності як чинника їх розвитку є актуальною і своєчасною. Зміна пріоритетів у системі професійної діяльності психологів та модель взаємодії психолога з клієнтами, бо саме цей фахівець виступає як модель в сучасному суспільстві, потребує творчого підходу до розробки і застосування інноваційної психологічної роботи з ними. Актуальність проблеми дослідження розвитку професійно-комунікативних здібностей та їх чинника – креативності у студентської молоді, тобто в період адаптації та становлення основ професіоналізму, суттєво зростає у зв’язку з перебудовою системи освіти в сучасній Україні. В останні роки особлива увага приділяється ролі творчих передумов у професійному спілкуванні та активізації професійно-комунікативних здібностей у майбутніх психологів. Професійно-комунікативні здібності і чинники їх розвитку, а також, визначення взаємозв’язку психологічних особливостей креативності та професійно-комунікативних здібностей у становленні особистості студентів, виступають важливою складовою психологічної готовності майбутнього фахівця до успішної професійної діяльності.
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена не тільки соціальною значущістю проблеми розвитку професійно-комунікативних здібностей, а й самою логікою розвитку досліджень у галузі психології здібностей, представниками якої виявлено системність детермінації такого складного об’єкта як здібності, творчі здібності, креативність (В.В.Давидов, В.М.Дружинін, Л.Б.Єрмолаєва-Томіна, Г.С.Костюк, О.І.Кульчицька, С.Д.Максименко, Л.Я.Малімон, О.М.Матюшкін, В.О.Моляко, Т.О.Піроженко, Н.І.Пов’якель, Я.О.Пономарьов, В.В.Рибалка, Б.М.Теплов, О.К.Тихомиров, М.О.Холодна, Ф.Баррон, Е.Боно, Дж.Гілфорд, К.Дункер, П.Торренс та ін.), досліджено параметри креативного середовища як важливого чинника розвитку творчої особистості (В.М.Дружинін, А.Б.Коваленко, О.М.Леонтьєв, Н.І.Пов’якель, В.О.Моляко, В.С.Юркевич та ін.), що сформувало умови для визначення на цій основі глибинних системоутворювальних характеристик креативної особистості та вивчення характеристик творчої особистості (Н.Г.Алексєєв, П.С.Альтшуллєр, І.С.Булах, А.Г.Виноградов, В.О.Моляко, О.П.Саннікова, О.В.Скрипченко, І.М.Семенов, Є.Г.Юдін та ін.).
В останні роки з’явилося багато робіт, у яких безпосередньо чи у зв’язку із вивченням інших проблем досліджуються питання професійно-комунікативної активності особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КРЕАТИВНІСТЬ ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНО-КОМУНІКАТИВНИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок