Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕТЕКТОРИ НА ОСНОВІ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СПОЛУК CdTe І CdZnTe ДЛЯ ДОЗИМЕТРІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

ДЕТЕКТОРИ НА ОСНОВІ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СПОЛУК CdTe І CdZnTe ДЛЯ ДОЗИМЕТРІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

Назва:
ДЕТЕКТОРИ НА ОСНОВІ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СПОЛУК CdTe І CdZnTe ДЛЯ ДОЗИМЕТРІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний науковий центр
“Харківський фізико-технічний інститут”
Рибка Олександр Вікторович
УДК 539.1.074
ДЕТЕКТОРИ НА ОСНОВІ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СПОЛУК CdTe І CdZnTe ДЛЯ ДОЗИМЕТРІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
01.04.21 – радіаційна фізика і ядерна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків–2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному науковому центрі “Харківський фізико-технічний інститут”
Науковий керівник | доктор фізико-математичних наук, професор,
Ажажа Володимир Михайлович,
Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут” міністерства освіти і науки України, заступник директора ІФТТМТ ННЦ ХФТІ.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор,
Коваленко Григорій Дмитрович,
Український науково-дослідний інститут екологічних проблем Міністерства екології та природних ресурсів України, м. Харків, заступник директора;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,
Пузіков В'ячеслав Михайлович,
НТК “Інститут монокристалів” НАН України, науково-дослідне відділення “Оптичні і конструкційні кристали”, м. Харків, директор відділення.
Провідна установа | Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра напівпровідникової і вакуумної електроніки, м. Харків.
Захист відбудеться “  ” травня 2003 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .845.01 Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”, за адресою:
61108, м. Харків, вул. Академічна, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”, за адресою:
61108, м. Харків, вул. Академічна, 1.
Автореферат розісланий “_15_” __квітня___ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук М.І. Айзацький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основним джерелом радіаційної і ядерної небезпеки в Україні є АЕС і паливопереробні підприємства. Реконструкція систем радіаційного контролю – актуальна задача, оскільки штатна апаратура систем морально і фізично застаріла і за деякими характеристиками не відповідає вимогам сучасної нормативної документації. Розробка і створення приладів радіаційного контролю – одна з задач при реконструкції АЕС і рішенні питань екологічної безпеки в Україні. Якщо врахувати наслідки Чорнобильської аварії і те, що радіаційний моніторинг необхідний на всієї території України, можна впевнено говорити про актуальність задачі розробки і створення нових блоків детектування (БД), що використовуються для реєстрації іонізуючого випромінювання.
Основним елементом БД є детектори. З розвитком ядерної фізики детектори іонізуючих випромінювань розроблялися в послідовності: лічильники Гейгера – сцинтилятори – напівпровідникові детектори (НПД) на основі Ge і Si. Тепер їм на зміну приходять НПД типа АIIВVI і АIIIВV, які здатні ефективно працювати при кімнатних температурах. НПД працюють на принципі зміни електропровідності під дією іонізуючого випромінювання. У порівнянні з газовими іонізаційними камерами і сцинтиляторами НПД мають ряд переваг, головна з яких – висока чутливість при малих розмірах.
Завдяки унікальному поєднанню (часом суперечливих) характеристик, таких як ширина забороненої зони, рухливість і час життя носіїв заряду та питомий опір, напівпровідникові сполуки CdTe і CdZnTe мають переваги при використанні їх як матеріалу для ефективного детектора іонізуючого випромінювання.
Незважаючи на велике число публікацій по дослідженню спектрометричних властивостей детекторів з CdTe і CdZnTe, у літературі практично відсутні дані, пов'язані з реєстрацією і дозиметрією потоків -випромінювання, особливо великої потужності, а також дані експлуатаційних характеристик детекторів, температурної стійкості, радіаційної стійкості, відтворюваністі і надійності вимірів, проведених з їхньою допомогою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДЕТЕКТОРИ НА ОСНОВІ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СПОЛУК CdTe І CdZnTe ДЛЯ ДОЗИМЕТРІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок