Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ТЕРИТОРІЇ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ТЕРИТОРІЇ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ТЕРИТОРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,09 KB
Завантажень:
3
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМіКИ ПРОМисЛОвоСТІ
УДК 338.24:332.14
Єгоренко Тамара Василівна
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ УПРАВЛІННЯ
РОЗВИТКОМ ТЕРИТОРІЇ
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування і регулювання економіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України Чумаченко Микола Григорович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), почесний директор інституту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Поклонський Федір Юхимович,
Донецький університет економіки і права Асоціації навчальних закладів України недержавної форми власності (м. Донецьк), професор кафедри обліку, аудиту та економічного аналізу;
кандидат економічних наук
Сисой Юлія Василівна,
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), доцент кафедри економіки підприємства.
Провідна установа – Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Харків), кафедра бізнесу та підприємництва.
Захист відбудеться “24” вересня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “21” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТКИА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення ринкових відносин в економіці України вимагає вирішення ряду проблем з удосконалення управління територіями, тобто трансформації місцевого управління. Однією з таких проблем є посилення зацікавленості міської влади, керівників підприємств та організацій території у виявленні й реалізації внутрішніх регіональних виробничих і комерційних можливостей на підставі використання раціонального розподілу повноважень управління між державними, регіональними та місцевими органами. Це викликає необхідність у концентрації уваги вчених і практиків на вдосконаленні управління промисловими територіями в регіоні. Ефективне використання місцевих сировинних і трудових ресурсів створює передумови зниження рівня витрат на виробництво продукції, підвищення її конкурентоспроможності та формування сприятливих умов розвитку як внутрішнього, так і зовнішнього ринків. У даному контексті акцентується увага на управлінні розвитком території зі створенням відповідного механізму постійного вдосконалення управління. При цьому потрібно чітко делегувати певні повноваження щодо розвитку взаємовигідних відносин з регіонами та забезпечити вдосконалення організаційно-економічного механізму управління безпосередньо розвитком території.
Розробка нових підходів до забезпечення ефективного механізму управління територією має особливо важливе значення для великих промислових міст, які обумовлюють розвиток промисловості країни. Результати аналізу сучасного стану взаємовідносин державних та регіональних органів свідчать про те, що за рахунок ефективного залучення у виробничий процес місцевих сировинних і трудових ресурсів, удосконалення організаційно-економічного механізму управління розвитком території створюються передумови забезпечення стабільності економіки кожного регіону та України в цілому.
Управління економікою регіону – складна та багатоаспектна проблема. Дослідженню теоретичних проблем управління економікою регіону, планування і прогнозування економічного і соціального розвитку регіону присвячено праці багатьох вітчизняних і зарубіжних економістів. Авторами цих досліджень є вчені А.Г.Аганбегян, О.І.Амоша, С.С.Аптекар, Б.В.Бур-кинський, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ТЕРИТОРІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок