Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРОЗРЯДНІ ЛОГАРИФМІЧНІ АНАЛОГО-ЦИФРОВІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ

ПОРОЗРЯДНІ ЛОГАРИФМІЧНІ АНАЛОГО-ЦИФРОВІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ

Назва:
ПОРОЗРЯДНІ ЛОГАРИФМІЧНІ АНАЛОГО-ЦИФРОВІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,22 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Ільканич Катерина Іванівна
УДК 681.335 (088.8)
ПОРОЗРЯДНІ ЛОГАРИФМІЧНІ АНАЛОГО-ЦИФРОВІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ
05.13.05 – елементи та пристрої обчислювальної техніки
та систем керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник
доктор технічних наук, професор
Мичуда Зиновій Романович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри “Автоматика та телемеханіка”
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Готра Зеновій Юрійович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри “Електронні прилади”,
кандидат технічних наук, доцент
Стрепко Ігор Теодорович
доцент кафедри “Автоматизація та комп’ютерні технології”,
Української академії друкарства, м. Львів
Провідна установа:Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Державного департаменту з питань зв’язку інформатизації України (м.Львів).
Захист відбудеться “29” вересня 2006 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.08 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул.С.Бандери, 12, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул.Професорська, 1)
Автореферат розісланий “25” серпня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., професор Луцик Я.Т
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Величезне різноманіття відомих АЦП не вичерпує всіх можливостей покращення їх метрологічних і експлуатаційних характеристик. При цьому особливої уваги заслуговують логарифмічні АЦП (ЛАЦП), для яких характерний широкий динамічний діапазон вхідних сигналів, стале значення відносної похибки перетворення, забезпечення можливості роботи з логарифмічною арифметикою, яка дозволяє значно підвищити швидкодію систем реального часу, та інше. Окрім того, аналого-цифрові перетворювачі з логарифмічним законом перетворення - це особливий клас перетворювачів інформації, який привертає увагу проектувальників кіл і систем, оскільки вони забезпечують тип перетворення, який потребують системи (сигнальні процесори, цифрові контролери та ін.), що використовують так звану логарифмічну арифметику.
На даний час більше уваги приділяється розвитку ЛАЦП, в яких вихідні дані є цифровим поданням логарифму вхідної аналогової величини за основою, яка, як правило, відмінна від 2, і шукається компроміс між значенням відносної похибки, шириною динамічного діапазону та кількістю біт вихідного цифрового слова. Таке подання значно полегшує подальшу обробку даних.
Проектувальники ЛАЦП дедалі більше звертаються до методів перетворення, які при задовільній точності і швидкодії зручно реалізувати в інтегральному виконанні.
Реальною проблемою при проектуванні ЛАЦП є усунення адитивної складової похибки вхідного сигналу. В лінійних АЦП ця проблема може бути вирішена порівняно просто, шляхом віднімання коректуючого коду від вихідного, тоді як в логарифмічних АЦП, усунення адитивної похибки слід проводити лише у вхідних колах перетворювача. Подібне можна сказати і про похибку від заокруглення.
Однак на сьогодні не проведено критичний аналіз методів і засобів порозрядного логарифмічного аналого-цифрового перетворення, не достатньо виявлено джерела похибок, встановлення їх впливу на процес перетворення, не в повній мірі розроблені математичні моделі обчислення похибок та методів їх компенсації та структурні і функціональні схеми ЛАЦП з покращеними метрологічними характеристиками.
У зв’язку з вищенаведеним, на даний час, є актуальним дослідження таких методів логарифмічного аналого-цифрового перетворення, які б забезпечували підвищення точності та високу технологічність. В роботі отримали подальший розвиток порозрядний і рекурентний методи логарифмічного аналого-цифрового перетворення на комутованих конденсаторах, оскільки вони при підвищенні точності та забезпеченні високої технологічності є перспективними для інтегрального виготовлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПОРОЗРЯДНІ ЛОГАРИФМІЧНІ АНАЛОГО-ЦИФРОВІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок