Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методичні проблеми формування регіональних рекреаційних систем (на прикладі Полтавської області)

Методичні проблеми формування регіональних рекреаційних систем (на прикладі Полтавської області)

Назва:
Методичні проблеми формування регіональних рекреаційних систем (на прикладі Полтавської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,66 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський державний технічний університет
будівництва та архітектури
Шулик Василь Васильович
УДК 711.25
Методичні проблеми
формування регіональних рекреаційних систем
(на прикладі Полтавської області)
18.00.01 - Теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Харків 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Полтавському державному технічному університеті імені Юрія Кондратюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
- доктор архітектури, доцент Ніколаєнко Володимир Анатолійович,
Полтавський державний технічний університет
імені Юрія Кондратюка, професор кафедри
дизайну архітектурного середовища
Офіційні опоненти:
- доктор архітектури, професор Лаврик Генадій Іванович,
Київський національний університет будівництва та архітектури,
завідувач кафедри архітектурної кваліметрії
- кандидат архітектури, доцент Трегуб Наталя Євгенівна,
Харківський державний художньо-промисловий інститут,
доцент кафедри "інтерьер та обладнання".
Провідна установа
Академія образотворчого мистецтва та архітектури, кафедра теорії і історії архітектури та синтезу мистецтв Міністерства культури і мистецтв України, м.Київ.
Захист відбудеться " 15 " лютого 2001 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.02 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, Харків, вул. Сумська, 40; конференц-зал архітектурного факультету.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий " 11 " січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Фоменко О.О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Організація рекреаційної діяльності на сьогоднішній день виступає не лише як задача містобудівна, а насамперед соціальна та економічна, що повинна вирішуватися як на загальнодержавному, так і на регіональному рівнях. Вирішення цих складних задач потребує наукової постановки досліджень, які можуть включатися як передпроектна стадія в процес містобудівного проектування на відповідному рівні. В цьому випадку з'являється можливість інтеграції всієї кількості локальних містобудівних і галузевих задач в єдину систему, яка забезпечить організацію рекреаційної діяльності вищої якості. Методика планування і проектування рекреації в такому розумінні в даний час теоретично недостатньо обгрунтована, вона лише відпрацьовується на планувально-проектному досвіді.
Діяльність в сфері рекреації має свої особливості. Вона, як відомо, належить: до виробничо-економічної області, оскільки експлуатує природні та культурні ресурси, певним чином перетворює їх і створює особливу форму товару - рекреаційні блага; до соціальної, - сама забезпечує реалізацію виробленого нею товару, тобто виступає як елемент сфери послуг. Мотивуючою в сфері рекреації є діяльність по рекреаційному споживанню.
Таким чином, рекреаційна діяльність, зорієнтована, в першу чергу, на рекреаційні потреби населення (а потім на систему ресурсних обмежень), виступає як елемент соціального балансування народно-господарського комплексу. В той же час, рекреаційні потреби розглядаються як динамічна, керована і одна із найбільш важливих категорія, оскільки вони є частиною і умовою реалізації програми гармонійного розвитку особистості, її соціально-біологічного відтворення.
До числа умов, важливих для планування і проектування рекреації на регіональному і, частково, загальнодержавному рівнях, слід віднести:
- необхідність оперувати обширними територіально-планувальними масштабами, які перевищують масштаби міських систем (агломерації, системи населених місць);
- розширення меж урбанізованих процесів із включенням в зони впливу найбільш віддалених і важкодосяжних територій, що використовуються в інших цілях;
- потреби в значних ресурсах, в багатьох випадках, досить нерівномірні, що спонукає до прийняття нестандартних рішень;
- висока територіальна ємність: на одного рекреанта в середньому потрібно в 2-3 рази більше території, ніж для одного жителя міста (до речі, підвищення щільності рекреаційної забудови не призводить до істотних зменшень розмірів рекреаційних зон);
- жорстка прив'язка, як і добуваючих галузей промисловості, до певної території.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Методичні проблеми формування регіональних рекреаційних систем (на прикладі Полтавської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок