Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ТВОРЧОЇ ОБДАРОВАНОСТІ СТУДЕНТІВ ВИЩОГО ТЕХНІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ТВОРЧОЇ ОБДАРОВАНОСТІ СТУДЕНТІВ ВИЩОГО ТЕХНІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ТВОРЧОЇ ОБДАРОВАНОСТІ СТУДЕНТІВ ВИЩОГО ТЕХНІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,77 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ПЕРІГ ІРИНА МИРОСЛАВІВНА
УДК 159.9:37.036:37.046.16
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ
ТВОРЧОЇ ОБДАРОВАНОСТІ СТУДЕНТІВ
ВИЩОГО ТЕХНІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
19.00.07 – „Педагогічна та вікова психологія”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор психологічних наук, професор
Рибалка Валентин Васильович, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ, завідувач відділу психології трудової та професійної підготовки.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, доцент
Мойсеєнко Лідія Анатоліївна, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, професор кафедри вищої математики;
кандидат психологічних наук
Губенко Олександр Володимирович, Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України, м. Київ, докторант Інституту психології імені Г.С.Костюка АПН України.
Провідна установа        Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України, Інститут історії та філософії педагогічної освіти, кафедра психології, м. Київ.
Захист відбудеться 26 січня 2007 р. о 1530 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.451.02 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: , м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
Автореферат розісланий “ 25 “ грудня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Е.О. Помиткін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. В умовах розбудови української державності, становлення України як демократичного суспільства на міжнародній арені, все актуальнішою постає проблема розвитку творчої особистості її громадян. У зв’язку з цим, виявлення і розвиток творчої обдарованості особистості має велике значення як для державотворення, так і для самореалізації конкретної людини.
Кардинальні зміни, що спричиняють потребу у розвитку і використанні творчих здібностей особистості, диктують необхідність оновлення системи освіти. Пріоритетними її напрямами, відповідно до Державної національної програми „Освіта” (Україна ХХІ століття), Указу Президента України “Про програму роботи з обдарованою молоддю на 2001-2005 роки”, є створення сприятливих умов для розвитку творчого потенціалу українського народу, пошуку, підтримки і стимулювання інтелектуально і творчо обдарованих дітей та молоді, самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві.
В цих умовах науково-технічний поступ ставить нові соціально значимі орієнтири в системі вищої технічної освіти та диктує нові вимоги до майбутніх інженерів, їх професійних та особистісних якостей.
На студентів технічних вузів як майбутніх спеціалістів в галузі науки і техніки покладаються надії на прогресивні зміни у виробництві та суспільстві. Останні залежать від найповнішого розвитку творчої обдарованості особистості студентської молоді.
Вагомий внесок у вивчення проблеми творчої обдарованості здійснено низкою дослідниківД.Б.Богоявленська, Л.С.Виготський, Дж.Гілфорд, В.М.Дружинін, О.І.Кульчицька, Н.С.Лейтес, О.М.Матюшкін, В.О.Моляко, В.Ф.Моргун, Я.О.Пономарьов, В.В.Рибалка, Р.О.Семенова, Б.М.Теплов, Е.Торренс та ін).
У контексті фундаменталізації та гуманітаризації, які є основними стратегічними напрямами розвою вищої технічної школи, визначаються шляхи удосконалення професійної підготовки, зокрема, формування спеціаліста як творчої особистості, що поєднує в собі високий професіоналізм із соціально-психологічними якостями гуманіста і патріота, здатного вирішувати науково-технічні і соціальні проблеми сучасності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ТВОРЧОЇ ОБДАРОВАНОСТІ СТУДЕНТІВ ВИЩОГО ТЕХНІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок