Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ХОЛЕСТЕРИКО-НЕМАТИЧНОГО ПЕРЕХОДУ В ІНДУКОВАНИХ ХОЛЕСТЕРИКАХ ДЛЯ МОДУЛЯЦІЇ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

ДОСЛІДЖЕННЯ ХОЛЕСТЕРИКО-НЕМАТИЧНОГО ПЕРЕХОДУ В ІНДУКОВАНИХ ХОЛЕСТЕРИКАХ ДЛЯ МОДУЛЯЦІЇ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ХОЛЕСТЕРИКО-НЕМАТИЧНОГО ПЕРЕХОДУ В ІНДУКОВАНИХ ХОЛЕСТЕРИКАХ ДЛЯ МОДУЛЯЦІЇ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,84 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
Семенова Юлія Валентинівна
УДК 532.738; 548-14
ДОСЛІДЖЕННЯ ХОЛЕСТЕРИКО-НЕМАТИЧНОГО ПЕРЕХОДУ
В ІНДУКОВАНИХ ХОЛЕСТЕРИКАХ
ДЛЯ МОДУЛЯЦІЇ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
Спеціальність 01.04.15 -Фізика молекулярних і рідких кристалів
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі електронних приладів Державного університету «Львівська політехніка».
Науковий керівник: - кандидат фізико-математичних наук,
МИКИТЮК Зеновій Матвійович,
Державний університет «Львівська
політехніка», доцент кафедри
електронних приладів.
Офіційні опоненти: - доктор фізико- математичних наук, професор,
КЛІМУШЕВА Гертруда Василівна,
Інститут фізики НАН України,
провідний науковий співробітник;
- доктор фізико- математичних наук, професор
ГРИЦЕНКО Микола Іванович,
Чернігівський державний педагогічний інститут
ім. Т.Г.Шевченка, завідувач кафедри.
Провідна організація: - Інститут фізики напівпровідників НАН України, спеціальне конструкторське технологічне бюро.
Захист дисертації відбудеться « 11 » лютого 1999 р. о 1430 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.159.01 при Інституті фізики НАН України (Київ-22, проспект Науки, 46).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізики НАН України.
Автореферат розісланий 6 січня 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат фіз.-мат. наук Іщук В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рідкі кристали (РК) широко застосовуються в пристроях обробки та відображення інформації як оптично активне середовище. Їх унікальні електрооптичні властивості дозволяють створювати конструктивно прості, економічні, мініатюрні пристрої, сумісні з інтегральною схемотехнікою. На основі електрооптичних ефектів в РК створено індикатори, модулятори, дефлектори випромінювання, рідкокристалічні дисплеї, оптичні процесори та інші. Відомо багато електрооптичних ефектів в РК, серед яких найбільш широко використовуються динамічне розсіювання світла, твіст- та супертвіст-ефекти, ефект «гість-господар» та інші. Перспективним з точки зору використання в пристроях обробки та відображення інформації є ефект холестерико-нематичного переходу (ХНП) в індукованих холестериках. Ефект ХНП полягає в переході рідкого кристалу від сильно розсіюючої конфокальної текстури холестерика до прозорого гомеотропного нематика під дією електричного поля. При цьому модифікацією властивостей РК-матеріалу можливо задавати необхідні електрооптичні параметри.
В даний час поряд з розвитком техніки на електрооптичних ефектах в рідких кристалах інтенсивно розвивається лазерна техніка, тому стала актуальною задача створення ефективних електрооптичних модуляторів лазерного випромінювання на основі РК. В цьому напрямку перспективним є застосування холестерико- нематичного переходу в індукованих холестериках. Однак на сьогодні не досліджено вплив фізичних параметрів індукованих холестериків на модуляційні характеристики ефекту ХНП. Тому, проведення досліджень індукованих холестериків та встановлення взаємозв’язку їх фізичних параметрів з модуляційними характеристиками ХНП для лазерного випромінювання є актуальним. Вирішенню цієї проблеми і присвячена дана робота.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась в рамках Держбюджетної науково- дослідної теми «Дослідження та розробка нових матеріалів та технологій елементів електронної техніки» (номер державної реєстрації 01964000169 1997 р.).
Мета і задачі досліджень. Мета роботи полягає у встановленні взаємозв’язку між електрооптичними, часовими та модуляційними характеристиками холестерико-нематичного переходу і фізичними параметрами індукованих холестериків для створення на їх основі ефективних модуляторів лазерного випромінювання. Основними завданнями досліджень, які необхідно вирішити для досягнення поставленої мети, були:
- теоретичне та експериментальне дослідження холестерико- нематичного переходу в індукованих холестериках з метою його застосування для модуляції лазерного випромінювання;
- встановлення кореляції між електрооптичними, часовими та модуляційними харктеристиками холестерико- нематичного переходу та властивостями індукованих холестериків;
- визначення впливу температури та параметрів керуючого сигналу на модуляційні характеристики холестерико- нематичного переходу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ХОЛЕСТЕРИКО-НЕМАТИЧНОГО ПЕРЕХОДУ В ІНДУКОВАНИХ ХОЛЕСТЕРИКАХ ДЛЯ МОДУЛЯЦІЇ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок