Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ І УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ СТУДЕНТСЬКИХ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ

ОРГАНІЗАЦІЯ І УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ СТУДЕНТСЬКИХ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ І УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ СТУДЕНТСЬКИХ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,64 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти
Академії педагогічних наук України
Романова Наталія Федорівна
УДК 378.1: 364.4–057.875] (477) (043.3)
ОРГАНІЗАЦІЯ І УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ
СТУДЕНТСЬКИХ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник кандидат психологічних наук, доцент,
Бевз Галина Михайлівна,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти Академії педагогічних наук України, кафедра психології,
доцент
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Пікельна Валерія Семенівна,
Криворізький державний педагогічний університет,
Інститут безперервної педагогічної освіти, директор
кандидат педагогічних наук,
Полякова Ганна Анатоліївна,
Харківський обласний науково-методичний інститут безперервної освіти, кафедра управління навчальними закладами, завідувач
Провідна установа Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова Міністерства освіти і науки України, кафедра соціальної педагогіки, м. Київ
Захист відбудеться „22” березня 2005 року о 14 години на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема 52-А, корпус 3, аудиторія 20.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти Академії педагогічних наук України.
Автореферат розісланий „19” лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Снісаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Соціально-економічні перетворення в суспільстві викликали потребу реформування вищої освіти в Україні, основні напрями якої були визначені Державною національною програмою “Освіта” (Україна ХХI століття) у 1994 р., конкретизовані й уточнені Національною доктриною розвитку освіти у 2002 р.
Зазначені документи націлюють вищу школу на підготовку конкурентоздатних фахівців, їх гармонійний розвиток, на виховання громадянина, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору, соціально активної й творчої діяльності. Це потребує цілеспрямованих заходів щодо забезпечення умов соціального становлення студентської молоді шляхом відповідних змін в управлінській системі вищих навчальних закладів (далі – ВНЗ).
У системі вищої освіти України останнім часом більше уваги приділяється організаційним змінам щодо статуту ВНЗ, розширенню переліку навчальних предметів й осучасненню змісту їх викладання, спробам наближення вищої освіти до вимог ринку праці. Одночасно виявляється, що концентрація уваги на організаційному та навчальному компоненті спричиняє певне нехтування традиційними і новітніми виховними аспектами.
В освітянських колах та на державному рівні вивчається питання про міру відповідності рівня соціалізації й становлення студентської молоді сучасним потребам українського суспільства, а також про необхідність надання соціальної допомоги студентам для забезпечення оптимальних умов підготовки кваліфікованих спеціалістів, здатних успішно адаптуватися не тільки на українському, але й на європейському ринку праці.
В управлінні навчально-виховним процесом ВНЗ питанням соціалізації студентської молоді приділяється недостатня увага за відсутності обов’язкових вимог і стандартів щодо соціальної роботи у студентському середовищі, законодавчо визначених штатних посад соціальних працівників у вищій школі, дієвих механізмів відповідальності за стан виховної роботи.
Значна кількість наукових праць свідчить про актуальність поставлених вище питань. Так, проблеми соціалізації студентства розглядають І. Кон, Ю. Кривов,
М. Лукашевич, А. Капська та ін.; соціально-психологічні аспекти адаптації студентів до умов навчання досліджують Б. Ананьєв, Г. Балл, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ І УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ СТУДЕНТСЬКИХ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок