Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНЕЗА ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ДО ДОСЛІДНИЦЬКОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ (кінець ХІХ – ХХ століття)

ГЕНЕЗА ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ДО ДОСЛІДНИЦЬКОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ (кінець ХІХ – ХХ століття)

Назва:
ГЕНЕЗА ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ДО ДОСЛІДНИЦЬКОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ (кінець ХІХ – ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,53 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Кловак Галина Тихонівна
УДК 37 (09) (477)
ГЕНЕЗА ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ДО ДОСЛІДНИЦЬКОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ
(кінець ХІХ – ХХ століття)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Уманському державному педагогічному
університеті імені Павла Тичини.
Науковий консультант: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Кузь Володимир Григорович,
Уманський державний педагогічний університет
імені Павла Тичини, ректор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Бібік Надія Михайлівна,
Академія педагогічних наук України,
академік-секретар відділення дидактики, методики та інформаційних технологій в освіті;
доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Курило Віталій Семенович,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, ректор;
доктор педагогічних наук, професор
Зайченко Іван Васильович,
Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка, завідувач кафедри педагогіки, психології та методики викладання математики.
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться 19 травня 2005 року о 14.00 на засіданні спеціалізованої
вченої ради Д 26.001.16 у Київському національному університеті
імені Тараса Шевченка, 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці
Київського національного університету імені Тараса Шевченка, 01033, м. Київ, вул.Володимирська, 58, ауд. 9.
Автореферат розісланий „11” квітня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Безносюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Перехід від авторитарної педагогіки до ідей гуманістичного розвитку особистості, від накопичення знань, як самодостатнього процесу, до виховання вміння оперувати ними, від фрагментарної освіти до неперервної, від фронтальної організації навчання до індивідуальної потребує підготовки вчителя нової генерації. Сучасний педагог має бути готовим до інновацій та творчості, володіти різноманітними засобами дослідницької роботи в школі, систематично поповнювати знання, застосовувати у педагогічній діяльності особистісно зорієнтований підхід. Все це надає проблемі дослідницької педагогічної діяльності вчителя особливої ваги. Водночас зростання вимог до фахової підготовки вчителя вимагає якісно нового теоретичного та методичного забезпечення студентської науково-дослідної діяльності в умовах вищого педагогічного навчального закладу. Успішне оволодіння навичками педагогічного дослідження допоможе майбутнім учителям органічно включитися в педагогічну діяльність і відразу розпочати практичне застосування наукових знань у школі.
Про єдність освіти й науки йдеться в Законі України „Про освіту”, в Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті. Нова концепція вищої освіти передбачає формування в студентів уміння самостійно, свідомо і відповідально вчитися, а також створення в навчальних закладах необхідних умов для розвитку творчих здібностей студентів, виховання особистості майбутнього вчителя, здатної до самовдосконалення не тільки під час навчання у вищій школі, але й у професійній діяльності. Прищеплення таких важливих умінь і навичок вимагає перегляду системи студентської науково-дослідної роботи.
Університетська педагогічна освіта є провідною в країнах Західної Європи, США, Канади тощо. Останнім часом вона посідає особливе місце і в Україні. Історія становлення вітчизняної спеціальної педагогічної освіти також тісно пов’язана з розвитком університетської освіти, тому її досвід може бути успішно використаний у студентській науково-дослідній роботі сучасної вищої педагогічної школи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: ГЕНЕЗА ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ДО ДОСЛІДНИЦЬКОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ (кінець ХІХ – ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок