Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОЛЕКТИВІЗАЦІЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА І ГОЛОД НА ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1929-1933 роки)

КОЛЕКТИВІЗАЦІЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА І ГОЛОД НА ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1929-1933 роки)

Назва:
КОЛЕКТИВІЗАЦІЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА І ГОЛОД НА ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1929-1933 роки)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,60 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ”
БАХТІН АНАТОЛІЙ МИХАЙЛОВИЧ
 
УДК 33.160.947.084.62 (477.53)
КОЛЕКТИВІЗАЦІЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА І
ГОЛОД НА ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1929-1933 роки)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Миколаївського державного універ-ситету імені В.О.Сухомлинського.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
ШИТЮК Микола Миколайович,
директор Миколаївського навчально-наукового інституту Одеського національного університету ім. І.І.Мечнікова.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
КУЛЬЧИЦЬКИЙ Станіслав Владисла-вович,
заступник директора Інституту історії України
НАН України;
кандидат історичних наук, доцент
МАКАРЧУК Сергій Сергійович,
завідувач кафедри суспільних наук Миколаїв-ського філіалу Київського національного університету
культури і мистецтв.
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра історії України.
Захист відбудеться 10.03.2006_ р. о 13_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.008.02 у Національному університеті “Києво-Могилянська академія” Міністерства освіти і науки України (04070, м. Київ, вул. Г.Сковороди, 2, корпус 1, ауд. 301).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Національного універ-ситету “Києво-Могилянська академія” (04070, м. Київ, вул. Г.Сковороди, 2).
Автореферат розісланий 08 лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент О.Г. Бажан


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У роки незалежності з’явилася можливість об’єктив-ного вивчення радян-ського періоду в історії України. Незважаючи на велику кількість публікацій вітчизняних та зарубіжних істориків кінця ХХ – початку ХХІ століття, присвя-чених висвітленню, становленню та функціонуванню командно-адміністра-тивної сис-теми в УРСР, чимало “білих плям” радянської історії ще потребують свого вив-чення. Малодослідженою залишається тема історії насильницької колективізації та голодомору 1932-1933 років, що спричинили ліквідацію справжніх господарів землі. Здійснена сталінським тоталітарним режимом насиль-ницька колективізація сільського господарства та спричинений нею голод 1932-1933 років в УРСР – найжахливіша сторінка в історії, масштабна соціально-гумані-тарна катастрофа для українського етносу та вітчизняної культури. За характером, змістом, механізмом здійснення, генетичними, соціальними, духовними та іншими руйнівними наслідками ця величезна людська трагедія сягає дійсно планетарних масштабів.
Важко усвідомити, що на найродючіших землях України у врожайний рік було вчинено штучний голодомор, який за різними оцінками забрав життя від 7 до 10 мільйонів чоловік, майже третина яких – діти. Науковці підрахували, що кількість жертв у справжній війні проти селянства, якою вважається колекти-візація сільського господарства та голод, перевищила загальну кількість загиблих у всіх країнах під час Першої світової війни.
Фізичне винищення українських селян штучним голодом – свідома теро-ристична акція комуністичного режиму в Україні. Одвічна любов українського хлібороба до власної землі, його волелюбність і працездатність, господарська і соціально-побутова самобутність перешкоджали здійсненню соціально-еконо-мічних експериментів в Україні.
Радянська система була кровно зацікавлена в утаємниченні або фальсифікації подій та фактів, що суперечили офіційному трактуванню історії і могли б пород-жувати серед громадськості сумніви в ефективності соціалістичного будів-ництва.
Проблема актуальна тому, що вивчення голодомору в Південній степовій Україні розширює карту винищення українців як нації.
Нині вітчизняна історична наука прагне неупереджено вивчати цю трагічну сторінку історії українського народу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОЛЕКТИВІЗАЦІЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА І ГОЛОД НА ТЕРИТОРІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1929-1933 роки)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок