Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЗДАТНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОГО САМОЗРОСТАННЯ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ ІННОВАЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

ФОРМУВАННЯ ЗДАТНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОГО САМОЗРОСТАННЯ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ ІННОВАЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЗДАТНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОГО САМОЗРОСТАННЯ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ ІННОВАЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,54 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
ЗАВІРЮХА ВАЛЕНТИНА ВАСИЛІВНА
УДК 159.923:378:37.032
ФОРМУВАННЯ ЗДАТНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОГО САМОЗРОСТАННЯ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ ІННОВАЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С. Костюка, АПН України, лабораторія психології навчання.
Науковий керівник: дійсний член АПН України, доктор психологічних наук,
професор МАКСИМЕНКО Сергій Дмитрович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, директор.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Пов’якель Надія Іванівна, Інститут педагогіки та психології
Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова
МОН України (м. Київ), завідувач кафедри практичної психології;
кандидат психологічних наук, доцент
Радчук Галина Кіндратівна, Прикарпатський національний
університет імені Василя Стефаника МОН України
(м. Івано-Франківськ), докторант.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
МОН України, кафедра прикладної психології.
Захист відбудеться „20” лютого 2007 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .453.02 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розіслано 19 січня 2007 року.
Учений секретар вченої ради В.В. Андрієвська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні тенденції економічних і соціальних відносин в Україні суттєво впливають на вищу школу, зумовлюючи зміну спрямованості підготовки молоді з традиційного накопичення знань на особистісний та професійний саморозвиток та самовдосконалення. Швидка інформатизація суспільства передбачає перманентну самоосвіту відповідно до життєвих і професійних вимог. За даними статистики, норма старіння професії складає приблизно 8 років, а в деяких галузях - 5 років, тобто щорічно знецінюється 20-30% знань фахівця. “Моральне зношення” знань починається відразу ж після завершення навчання у вищому навчальному закладі і відбувається надзвичайно швидко: змінюється навіть сама номенклатура професій і спеціальностей. Людині доводиться змінювати свою спеціалізацію 3-7 разів за трудове життя. Тому нині перед вищою школою постає завдання не стільки надати знання майбутнім фахівцям, скільки сформувати у них компоненти професійної мобільності, найважливішим з яких є здатність до професійного самозростання. Європейська інтеграція вищої освіти в межах Болонської угоди також вимагає переорієнтації навчання студентів з суто інформативних, вузькопрофесійних колективних форм на розвивальні індивідуально-диференційовані та особистісно-зорієнтовані форми. У зв’язку з цим, зараз у системі національної вищої освіти вимальовується тенденція переходу від навчання у форматі “teaching” (викладання) до навчання у форматі “learning” (вивчення), при якому особу не навчають, а особа навчається. Разом з тим традиційні методики і технології навчання вищої школи повною мірою не забезпечують формування у студентів необхідної професійної мобільності взагалі та здатності до професійного самозростання зокрема. Стає очевидною необхідність у пошуку технологій навчання, які б впливали на формування здатності до професійного самозростання студентів.
В психолого-педагогічній науці існує значна кількість праць, присвячених психологічним аспектам професійно-особистісного саморозвитку людини у процесі навчання та професійної діяльності. Загальнотеоретичні концепції саморозвитку та самомоделювання особистості, розвитку психіки людини в онтогенезі, теоретичні та емпіричні методи дослідження розвитку особистості узагальнені та розвинені С.Д.Максименком. Теоретичні та прикладні аспекти психічного розвитку та саморозвитку людини, сутність здатностей та здібностей як психологічних утворень особистості розглянуті у працях Л.С.Виготського, В.В Давидова, В.Н.Дружиніна, Д.Б.Ельконіна, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЗДАТНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОГО САМОЗРОСТАННЯ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ ІННОВАЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок