Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,50 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ГОРИНЬ МАРТА ОРЕСТІВНА
УДК 334.72.(477):347.191.11
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.00.03 –
економіка та управління національним господарством
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
Піцур Ярослав Степанович,
Львівський державний університет внутрішніх справ,
доцент кафедри менеджменту.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Назарова Галина Валентинівна,
Харківський національний економічний університет,
завідувач кафедри управління персоналом;
доктор економічних наук, професор
Ковалюк Олексій Миколайович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту.
Захист відбудеться 7 листопада 2007 р. о 13.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 035.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: м. Львів, просп. Свободи, 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: м. Львів, вул. М. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 6 жовтня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А. В. Стасишин


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах ринкової трансформації економіки України відбувається активний процес становлення корпоративного сектору. Внаслідок проведення сертифікатної та грошової приватизації створено потужний комплекс акціонерних товариств (АТ) і корпорацій. Досвід розвинутих країн показує, що розвиток корпоративного сектору сприяє концентрації капіталу та інвестуванню його в напрямках, які забезпечують продуктивність та конкурентоспроможність підприємств на світових і національних ринках, пом’якшують суперечності між працею і капіталом, сприяють демократизації економіки, вирішенню соціальних проблем у країнах, формуванню корпоративної культури. Практика трансформації економічної системи в Україні декларує недостатню реалізацію переваг корпоративної форми власності, що не відповідає нинішнім вимогам і потребам ринкової економіки.
Формування та ефективне функціонування корпоративного сектору в Україні є однією з найгостріших соціально-економічних проблем. Це в багатьох випадках зумовлено як самим характером приватизаційного процесу, так і станом корпоратизації та подальшого розподілу і перерозподілу капіталу. Важкий фінансовий стан, низький рівень інвестицій і конкурентоспроможності багатьох корпоративних форм господарювання зумовлений значною мірою некомпетентністю та відсутністю належного розуміння важливості дотримання принципів корпоративного управління його основними суб’єктами.
Вирішення постприватизаційних проблем акціонерних товариств потребує кропіткої роботи зацікавлених учасників корпоративних відносин. У зв’язку з великою часткою акціонерного капіталу, що перебуває у власності держави, ефективність функціонування АТ значною мірою залежить від державних органів управління, які повинні контролювати їх діяльність, надавати необхідну фінансову і методичну допомогу.
Тенденції розвитку вітчизняних підприємств засвідчують посилену їх зацікавленість у проведенні ефективної корпоративної політики. Проте поки що існує догма щодо вимог корпоративного управління як таких, що втручаються в діяльність підприємств, забирають багато часу і коштів. Таке розуміння аж ніяк не сприяє розвиткові корпоративного управління на загальносвітових засадах, оскільки концепції його вдосконалення поки що ґрунтуються на недостатньому рівні ділової культури, відсутності цивілізованих партнерських відносин у підприємницькому секторі та суперечливій участі держави у вирішенні проблем корпоратизму як соціального процесу.
Вивчення стану вітчизняної теорії, методології та методики формування корпоративного сектору засвідчує відсутність комплексних досліджень у цій сфері з урахуванням особливостей формування ринкової економіки в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок