Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРТЕТИП ДОСКОНАЛОЇ ЛЮДИНИ ЯК ФЕНОМЕН СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ

АРТЕТИП ДОСКОНАЛОЇ ЛЮДИНИ ЯК ФЕНОМЕН СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ

Назва:
АРТЕТИП ДОСКОНАЛОЇ ЛЮДИНИ ЯК ФЕНОМЕН СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,47 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (м. Одеса) ім. К.Д. УШИНСЬКОГО
 
Закревський Володимир Енгельсович
УДК 130.
АРТЕТИП ДОСКОНАЛОЇ ЛЮДИНИ
ЯК ФЕНОМЕН СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ
Спеціальність: 09.00.03. – соціальна філософія та філософія
історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії та соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор філософських наук Дмитрієва Маргарита Степанівна, Південноукраїнський державнийпедагогічний університет (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського, професор кафедри філософії та соціології.
Офіційні rопоненти - доктор філософських наук, професор Пунченко Олег Петрович, Українська національна Академія зв'язку, завідувач кафедри філософії і українознавства;
- кандидат філософських наук Катаєва Любов Олександрівна, Одеська державна морська академія, доцент кафедри філософії.
Провідна установа - Дніпропетровський національний університет, кафедра філософії.
Захист відбудеться “3” липня 2002 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради К 41.053.02 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, ауд. 74.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського за адресою: 65091 м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “1” червня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мисик І.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасному етапу історичного процесу в Україні притаманні суттєві зміни у всіх сферах життєдіяльності суспільства, які є наслідками перетворення соціального устрою. Проте поряд з конструктивними процесами, які супроводжують відбудову української державності, виникають і дезінтеграційні, а саме: значне розмежування громадян за рівнем добробуту; проблема функціонування державної мови та мов національних меншин; міжконфесійні протиріччя; політична поляризація населення та ін.
Нові соціально-економічні прошарки та групи, які з'являються на сучасній історичній арені України, мають свою світоглядну позицію, відповідні форми самосвідомості, що певною мірою впливає на суспільну свідомість, соціальну практику. Таке становище призводить до розмаїття ціннісно-нормативних систем, якими керуються соціальні індивіди, колективи, суб'єкти соціальної діяльності в цілому. На зміст та характер соціально-політичних відносин, які формуються на пострадянському просторі, певним чином впливають міжетнічні протиріччя. Україна є також поліетнічною спільнотою, і саме тому визначення загальнозначущої інваріантної духовно-моральної складової етнічних культур, які містяться в ній, набуває великого сенсу.
Філософська рефлексія даної багатоаспектної проблеми відкриває можливість на теоретичному і практичному рівнях створити підґрунтя для виявлення загальнозначимих цінностей, які можуть бути (в деякій мірі) орієнтирами індивідуальної соціальної поведінки та критерієм міжспільнотної взаємодії. Проблема людської досконалості як феномену суспільної свідомості завжди привертала увагу вчених. Але з'ясовується, що ця проблема не може бути вирішена дослідженнями тільки філософів - це системна проблема багатьох галузей соціогуманітарного знання. Різні аспекти даної проблеми розроблялись у працях вітчизняних та зарубіжних авторів.
Методологічні історико-філософські аспекти взаємозв'язку духовної та соціальної реальностей знайшли своє відображення у роботах І. Бичко, В. Горського, В. Іванова, П. Копніна, К. Поппера, О. Спіркіна, В. Шинкарука. Загальнофілософські аспекти взаємодії людської досконалості та соціальної динаміки розглядались такими філософами, як Т. Горак, М. Дмитрієва, А. Кавалеров, А. Мисуно, О. Панченко, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АРТЕТИП ДОСКОНАЛОЇ ЛЮДИНИ ЯК ФЕНОМЕН СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок