Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комунікативні засади інтеграційних процесів у сучасному суспільстві

Комунікативні засади інтеграційних процесів у сучасному суспільстві

Назва:
Комунікативні засади інтеграційних процесів у сучасному суспільстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,26 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Балінченко Світлана Петрівна
УДК 316.4.063.3 + 316.77
Комунікативні засади інтеграційних процесів у сучасному суспільстві
Спеціальність: 09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії і політології Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор
Лях Віталій Васильович, Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України,
завідувач відділом історії зарубіжної філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, доцент
ПРОЦЕНКО Ольга Петрівна,
професор кафедри філософії Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського „ХАІ”
кандидат філософських наук, доцент
КОЛІНЬКО Марина Вадимівна,
Донецький національний університет,
доцент кафедри філософії
Провідна установа - Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії, м. Київ
Захист відбудеться “26 ” жовтня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 11.051.06 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук у Донецькому національному університеті за адресою: 83005, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83005, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано „20” вересня 2005 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук М.І. Сушинський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний глобальний процес формування взаємопов’язаного світу, де між суспільствами зникають звичні бар’єри та кордони, що, з одного боку, ставали на заваді взаємодії, а з іншого боку, захищали їх від непередбачених втручань, зумовлює актуальність обраної теми. Слід відрізняти економічну глобалізацію як відносно позитивне явище утворення світового ринку інформації та послуг і вестернізацію як здійснення надмірного впливу західного світу. В цьому контексті асиметрична глобальна взаємодія, що структурує сучасний світ у сфері інформаційного соціокультурного обміну між суспільствами-донорами та суспільствами-реципієнтами, приводить до загострення проблеми взаємного прямого та прихованого впливу одних суспільств на інші. Виникає протиріччя між узагальненням соціокультурних ознак суспільств в процесі адаптації в межах утвореної нової спільноти та намаганням зберегти унікальність, яке складає, за С. Гантінгтоном, конфліктне ядро зіткнення цивілізацій. Це протиріччя, однак, знімається у сфері міжсуспільної комунікації, де відносини між інтегрованими суспільствами будуються за моделлю інтерсуб’єктивного зв’язку, на відміну від суб’єкт-об’єктного. Через це виникає необхідність концептуальних зрушень у розумінні інтеграційних процесів. Теоретичний соціально-філософський аналіз чинників побудови спільного соціокультурного простору під час взаємодії суспільств, шляхів їх пристосування та співіснування в цьому просторі призначений з’ясувати оптимальні умови приєднання суспільства до спільноти, що не ставали б на заваді самоідентифікації його як учасника міжсуспільної комунікації.
Оскільки для сучасної України в світлі прагнення до інтеграції та тих трансформацій, що відбуваються у вітчизняному соціумі, найістотнішими є зрушення у визначенні соціальної ідентичності суспільства як учасника глобальної взаємодії, існує нагальна потреба у дослідженні, передусім, комунікативних засад, що зумовлюють інтеграційні процеси.
Таким чином, актуальним є осмислення механізмів інтеграції, що впливають на трансформації у відносинах між суспільствами, а також позитивних та негативних наслідків перетворень у сфері самоідентифікації суспільств, спричинених глобалізацією. Прояснення і визначення цих аспектів уможливить прогнозування реакції сучасних суспільних утворень на інтеграційні та дезінтеграційні виклики, а також забезпечить теоретичну базу для з’ясування наслідків суспільного об’єднання та варіантів співіснування компонентів унікального й загальновживаного в межах інтегрованих спільнот.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Комунікативні засади інтеграційних процесів у сучасному суспільстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок