Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Реформування економічних відносин в агропромисловому виробництві України

Реформування економічних відносин в агропромисловому виробництві України

Назва:
Реформування економічних відносин в агропромисловому виробництві України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут аграрної економіки
Української академії аграрних наук
УДК 631:155
Плющ Іван Степанович
Реформування економічних відносин
в агропромисловому виробництві України
08.07.02. – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті аграрної економіки УААН
Науковий керівник: доктор економічних наук, академік УААН,
професор, заслужений діяч науки і техніки
України Саблук Петро Трохимович,
директор Інституту аграрної економіки УААН
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, академік УААН,
професор Гайдуцький Павло Іванович,
заступник глави Адміністрації
Президента України
 
доктор економічних наук, професор
Стельмащук Антон Михайлович,
Тернопільська академія народного
господарства
Провідна наукова установа: Інститут економіки НАН України
Захист відбудеться “25” травня 2001 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН.
Автореферат розісланий “25” квітня 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор
економічних наук, професор М.Й. Малік
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Глибокі соціально-економічні перетворення на селі, які здійснюються у Україні у процесі демократичного державотворення, набули незворотного характеру. Завершено роздержавлення та приватизацію земель сільськогосподарського призначення, сформовано землі запасу та резервного фонду, здійснено грошову оцінку та передано землі у власність недержавних сільськогосподарських підприємств.
Практика показала, що сутність і темпи аграрної реформи визначаються характером та змістом докорінної перебудови земельних відносин, трансформацією колективних сільськогосподарських підприємств у нові організаційно-правові структури ринкового типу, застосуванням орендних відносин у використанні земельних часток та майнових паїв.
Особливість новостворених сільськогосподарських формувань полягає у тому, що вони функціонують на основі приватної власності на землю і майно та колективних формах організації праці і є правонаступниками реформованих колективних сільськогосподарських підприємств, широко застосовують оренду земельних та майнових паїв.
Безумовно, пошук раціональних організаційно-правових форм господарювання не завершено. Він перебуває у постійній динаміці.
Назріла необхідність законодавчого врегулювання ринку земельних ділянок, часток (паїв) та їх оренди. Вимагає подальшого врегулювання питання взаємовідносин орендарів з орендодавцями. Для захисту прав власника на землю потрібно запровадити тимчасове обмеження розміру земельних ділянок, які можуть придбати у приватну власність громадяни України. Важливого значення набуває законодавче забезпечення земельними ділянками працівників соціальної сфери села. Вимагає обгрунтованого підходу включення землі в економічний оборот з урахуванням при цьому вартості землі в собівартості продукції, а також у системі ціноутворення та оподаткування. Потребують врегулювання майнові відносини у реформованих сільськогосподарських підприємствах при широкому застосуванні оренди майна.
У здійсненні аграрної реформи особливе місце займає формування цінової політики, спрямованої на забезпечення еквівалентного обміну між промисловістю і сільським господарством. Нинішня ситуація вимагає невідкладного формування сприятливої цінової політики в аграрному секторі економіки, яка б грунтувалася на вільному ціноутворенні в поєднанні з державним регулюванням та посиленням антимонопольного контролю за цінами на споживані ним матеріально-технічні ресурси і послуги.
Державні органи повинні спрямувати зусилля на здійснення заходів щодо підвищення платоспроможного попиту населення, регулювання цін на ринках основних видів сільськогосподарської продукції і продовольства на основі товарних інтервенцій, застосування заставних операцій за декларованими державою цінами та інших важелів впливу на ринкову кон’юнктуру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Реформування економічних відносин в агропромисловому виробництві України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок