Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Якість діагностики, ретроспективний і перспективний аналіз захворюваності злоякісними новоутвореннями щелепно-лицевої ділянки (за матеріалами Полтавської області)

Якість діагностики, ретроспективний і перспективний аналіз захворюваності злоякісними новоутвореннями щелепно-лицевої ділянки (за матеріалами Полтавської області)

Назва:
Якість діагностики, ретроспективний і перспективний аналіз захворюваності злоякісними новоутвореннями щелепно-лицевої ділянки (за матеріалами Полтавської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,18 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
Українська медична стоматологічна академія
СОКОЛОВА НАТАЛІЯ ПАНАСІВНА
УДК 616.716.8 + 617.52 [- 006.04 – 07(477.53)
Якість діагностики, ретроспективний і перспективний аналіз захворюваності злоякісними новоутвореннями щелепно-лицевої ділянки
(за матеріалами Полтавської області)
14.01.22 - стоматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України (ректор – заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор М.С. Скрипніков).
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Рибалов Олег Васильович,
Українська медична стоматологічна академія,
завідувач кафедри хірургічної стоматології з
курсом основ стоматології медичного факультету
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, доцент
Митченок Віктор Іванович,
Українська медична стоматологічна академія,
завідувач кафедри пропедевтики хірургічної
стоматології з курсом пластичної хірургії
 
доктор медичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
Процик Володимир Семенович,
НДІ онкології АМН України, завідувач
науково-дослідним відділенням пухлин голови
та шиї і модифікуючих методів лікування
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра хірургічної стоматології.
Захист відбудеться 24 квітня 2001 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії (36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії (36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23)..
Автореферат розісланий 21березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Т.О. Петрушанко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Проблема онкологічних захворювань, в першу чергу злоякісних новоутворень, є однією з найактуальніших для сучасної медицини. За даними ВОЗ, щорічно в світі від раку помирає близько 4,3 млн. чоловік. Рак входить в число трьох основних причин смерті у всіх вікових групах населення після 50 років – як в розвинутих країнах, так і в тих, що розвиваються (Н.П.Напалков, В.М.Мерабишвили, 1981; Д. Стьернсвард, К. Стенли, 1986).
Злоякісні пухлини голови та шиї (виключаючи шкіру, очі та головний мозок) складають близько 5% випадків раку інших локалізацій (А.И.Пачес, 1997; M.Bland, 1989). Серед злоякісних пухлин голови та шиї рак органів порожнини рота й ротоглотки займає друге місце після раку гортані, а їх питома вага складає 2 – 10% всіх злоякісних пухлин людини (С.Л. Дарьялова и соавт., 1989). Однак і цю кількість хворих вважають значною, оскільки захворювання призводить до надзвичайно важких порушень функції дихання, ковтання, мовлення та зовнішнього вигляду.
Відомо, що від 80% до 97% хворих з пухлинами слизової оболонки порожнини рота поступають в клініку з ІІІ та ІV стадіями захворювання, що значно ускладнює та обмежує вибір таких методів лікування, як оперативне втручання, радикальна променева терапія або хіміотерапія (Ю.Л.Гамбург, Т.П.Романова, 1991; Т.Б.Качмар, 1999; Ю.И.Воробьёв и соавт., 2000).
Для успішної боротьби зі злоякісними новоутвореннями необхідні вірогідні дані про епідеміологію рака, про розміри онкологічної захворюваності та смертності від злоякісних пухлин для різних статево-вікових, етнічних, професійних та інших груп населення (А.Е.Присяжнюк, В.М.Мерабишвили, 1985; Н.Н.Трапезников, Н.Н.Аксель Е.М., 1998).
Епідеміологічні дослідження відіграють важливу роль в теоретичному та практичному вивченні проблеми злоякісних пухлин. Такого роду дослідження дозволяють не лише виявити причинний зв’язок різних факторів способу життя та навколишнього середовища з окремими формами раку, але й передбачають реальні шляхи запобігання злоякісних новоутворень (А.Е.Присяжнюк, 1980; В.В.Двойрин, Н.Н.Трапезников, 1996).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Якість діагностики, ретроспективний і перспективний аналіз захворюваності злоякісними новоутвореннями щелепно-лицевої ділянки (за матеріалами Полтавської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок