Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛОКАЛЬНО–АДАПТИВНІ МЕТОДИ ПІДВИЩЕННЯ КОНТРАСТНОСТІ ЗОБРАЖЕНЬ

ЛОКАЛЬНО–АДАПТИВНІ МЕТОДИ ПІДВИЩЕННЯ КОНТРАСТНОСТІ ЗОБРАЖЕНЬ

Назва:
ЛОКАЛЬНО–АДАПТИВНІ МЕТОДИ ПІДВИЩЕННЯ КОНТРАСТНОСТІ ЗОБРАЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,74 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Державний комітет зв’язку та інформатизації України
Національна академія наук України
Державний науково–дослідний інститут
інформаційної інфраструктури
На правах рукопису
ЖУРАВЕЛЬ ІГОР МИХАЙЛОВИЧ
УДК 681.325
ЛОКАЛЬНО–АДАПТИВНІ МЕТОДИ ПІДВИЩЕННЯ
КОНТРАСТНОСТІ ЗОБРАЖЕНЬ
05.13.06– Автоматизовані системи
управління та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Фізико–механічному інституті ім. Г.В.Карпенка НАН України
Науковий керівник: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Воробель Роман Антонович, Фізико–механічний інститут
ім. Г.В.Карпенка НАН України, м.Львів, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Тимченко Олександр Володимирович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
доцент
кандидат технічних наук
Лукенюк Адольф Антонович,
Львівський центр Інституту космічних досліджень
НАН України та НКА України, заступник директора
Провідна установа: Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України (м. Київ), відділ управляючих машин і систем.
Захист відбудеться “ 23 ” жовтня 2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.813.01 в Державному науково–дослідному інституті інформаційної інфраструктури (79601, м. Львів, МСП, вул. Тролейбусна, 11)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного НДІ інформаційної інфраструктури (79601, м. Львів, МСП, вул. Тролейбусна, 11).
Автореферат розісланий “ 20 ” вересня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Бунь Р.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток науки і техніки призвів до широкого використання при дослідженнях матеріалів і середовищ електромагнітного випромінювання різних довжин хвиль. Прикладом цього є використання рентгенівського, ультразвукового, інфрачервоного та інших видів випромінювання в системах неруйнівного контролю якості матеріалів та виробів, діагностування захворювань людини, зондування Землі з літальних апаратів. В перелічених застосуваннях різного виду випромінювань кінцевою метою є отримання зображення, на підставі якого здійснюється контроль змін структури матеріалу, виробу, органів людини чи поверхні Землі. Проте, через погані умови формування, недосконалість систем передачі інформації та завади візуальна якість втрачається, що зумовлює формування слабоконтрастних зображень. Це, в свою чергу, призводить до зменшення достовірності прийнятих рішень при аналізі даних. Тому актуальною є задача підсилення локальних контрастів зображень для підвищення їх якості.
Для обробки зображень з метою поліпшення їх якості побудована значна кількість методів. Це насамперед пов’язано з тим, що сама обробка охоплює широкий спектр задач. В даній роботі розглядається задача підвищення контрастності зображень для покращання їх якості. У відомих методах, що розв’язують цю задачу, не повністю враховуються особливості ковзних околів при перетворенні локальних контрастів, що призводить до недостатнього контрастування потенційно інформативних ділянок. Тому актуальною є розробка методів підсилення локальних контрастів з адаптацією до характеристик ковзних околів. Запропоновані методи грунтуються на роботах багатьох вчених в галузі цифрової обробки зображень. Серед них: В.Абакумов, Т.Вінцюк, Р.Воробель, Г.Гімельфарб, Р.Гонсалес, В.Грицик, І.Гуревич, Ю.Журавлев, М.Мирошников, С.Мірошниченко, В.Нестерук, Т.Павлідіс, І.Пітас, У.Претт, Є.Путятин, А.Розенфельд, О.Свенсон, І.Сіроджа, У.Фрей, К.Фу, Т.Хуанг, М.Шлезінгер, Л.Ярославський та ін. Детальний аналіз величин яскравостей елементів зображень в локальних областях дозволяє виділяти потенційно інформативні ділянки, і відповідним чином їх обробляти. Такий локально–адаптивний підхід є необхідний для розв’язку задач підвищення детальності, чіткості, контрастності та різкості зображень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами та темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛОКАЛЬНО–АДАПТИВНІ МЕТОДИ ПІДВИЩЕННЯ КОНТРАСТНОСТІ ЗОБРАЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок