Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Забезпечення податковою міліцією законності У сфері оподаткування: організаційно–правові аспекти повноважень та статусу

Забезпечення податковою міліцією законності У сфері оподаткування: організаційно–правові аспекти повноважень та статусу

Назва:
Забезпечення податковою міліцією законності У сфері оподаткування: організаційно–правові аспекти повноважень та статусу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,28 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
КОЗІНА АНАТОЛІЙ АНДРІЙОВИЧ
УДК 342.9
Забезпечення податковою міліцією законності У сфері оподаткування: організаційно–правові аспекти повноважень та статусу
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі адміністративного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, доцент Гаращук Володимир Миколайович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри адміністративного права.
Офіційні опоненти:

доктор юридичних наук, професор Шкарупа Віктор Костянтинович, Національна академія державної податкової служби України, начальник кафедри адміністративного права та адміністративної і кримінально-процесуальної діяльності;

кандидат юридичних наук, доцент Алісов Євген Олександрович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри фінансового права.
Провідна установа – Національна академія внутрішніх справ МВС України, кафедра адміністративного права та адміністративної діяльності, Міністерство освіти і науки України (м. Київ).
Захист відбудеться 7 квітня 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.01 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (61024, Харків, вул. Пушкінська, 77)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, Харків, вул. Пушкінська, 70)
Автореферат розісланий 5 березня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ю. Шепітько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Конституція України (ст. 67) зобов’язує кожного сплачувати податки та збори в порядку і у розмірах, передбачених законом. Податки є одним з головних джерел надходжень коштів на забезпечення державою соціальних програм, підтримання правопорядку, вирішення управлінських та інших завдань. Курс на зміцнення законності в Україні, охорону прав, свобод і законних інтересів громадян, забезпечення верховенства права в усіх сферах суспільного життя залишається одним із головних напрямків державного будівництва. Він одночасно передбачає не лише поглиблення відповідальності держави за виконання своїх обов’язків перед людиною, а й відповідальність кожної фізичної або юридичної особи перед державою та суспільством. У той же час стан дотримання законності у сфері оподаткування поки що не можна визнати задовільним. Потрібні серйозні економічні, організаційні та правові заходи, які б підвищили ефективність усієї діяльності по збиранню податків. Значна роль у цьому відведена податковій міліції України, яка має широке коло завдань та функцій щодо забезпечення законності та дисципліни, захисту прав і свобод громадян, попередження і припинення правопорушень у сфері оподаткування. Тому від удосконалення її діяльності значною мірою залежить зміцнення законності і правопорядку в країні в цілому.
У правоохоронній діяльності податкової міліції використовуються різні засоби: організаційні, правові, технічні, виховні та інші. Особливе місце серед них посідають правові, зокрема, адміністративно-правові засоби боротьби з податковими правопорушеннями. Серед таких засобів найважливішими можна визнати заходи адміністративного примусу, використання яких забезпечує безпосереднє попередження, виявлення і припинення податкових (а іноді й інших) порушень, притягнення винних до правової відповідальності, усунення шкідливих наслідків правопорушень податкового законодавства.
Проблеми забезпечення законності у сфері державного управління взагалі, а також у сфері оподаткування зокрема, сутності та видів адміністративного примусу, його місця в системі державного примусу постійно перебувають у полі зору вчених – адміністративістів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Забезпечення податковою міліцією законності У сфері оподаткування: організаційно–правові аспекти повноважень та статусу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок