Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕМОЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ У РАННЬОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ

ФОРМУВАННЯ ЕМОЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ У РАННЬОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕМОЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ У РАННЬОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,89 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г. С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
РЕВА Олена Миколаївна
УДК 159.942-053.67
ФОРМУВАННЯ ЕМОЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ
У РАННЬОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському міжнародному університеті.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Корольчук Микола Степанович,
Національна академія оборони України,
професор кафедри психології
Офіційні опоненти: член-кореспондент АПН України, доктор психологічних наук, професор
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, завідувач лабораторії психології особистості ім. П.Р. Чамати
кандидат психологічних наук, доцент
Соловієнко Валентин Олександрович,
Національний педагогчний університет ім. М.П.Драгоманова МОН України, доцент кафедри психології і педагогіки
Провідна установа: Інститут педагогіки і психології професійної освіти Академії педагогічних наук України, м.Київ
Захист відбудеться “9” березня 2005 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої
вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ-33, вул.Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Автореферат розісланий “5” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради Андрієвська В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Однією з актуальних проблем сучасної психології є розкриття потенційних можливостей емоційної сфери людини в управлінні її діяльністю. Одним з головних напрямів практичної психології другої половини ХХ століття стало вивчення змісту практичної діяльності людей і, зокрема, неоднозначності впливу емоцій на доцільність поведінки та продуктивність діяльності людини.
Найбільш активно в останні роки проблема емоційної стійкості (ЕС) та її формування розв’язуються в авіаційній, інженерній психології, в психології спорту, в дослідженнях закономірностей психологічного стресу, при визначенні критеріїв професійної придатності (Л.І.Бучек, П.Б.Зільберман, Т.С.Кириленко, Г.В.Ложкін, С.Д.Максименко, В.О.Соловієнко, О.Я.Чебикін, А.І.Черкашин), у військовій психології (О.А.Блінов, М.С.Корольчук, В.М.Крайнюк, П.П.Криворучко, В.В.Стасюк).
У більшості робіт (наприклад, Л.М.Аболін, В.Л.Марищук, О.Я.Чебикін, А.І.Черкашин) емоційну стійкість (ЕС) розуміють як властивість особистості, що сприяє успішному здійсненню діяльності в емоціогенній обстановці. На сьогоднішній день існує значна кількість праць, присвячених емоційній стійкості, а отже і велике різноманіття визначень та тлумачень цього поняття. Дослідження, діагностика та формування емоційної стійкості вимагає аналізу чинників, якими вона детермінується. Важливість психологічної діагностики емоційної стійкості визначається й тим, що на даний час відсутній чіткий психодіагностичний комплекс методик визначення рівня сформованості емоційної стійкості. Не існує єдиного підходу і до визначення детермінант емоційної стійкості (Т.С.Кириленко, М.С.Корольчук, А.Ф.Косенко, В.Л.Марищук, В.М.Писаренко, О.Я.Чебикін).
У той же час тематика емоційної стійкості розроблена недостатньо. В спеціальній літературі розкриваються лише окремі емоційні особливості раннього юнацького віку, а цілісних досліджень, присвячених обгрунтуванню методів діагностики та корекції емоційної стійкості молоді, немає. Окремі роботи стосуються інших вікових категорій. З іншого боку, діяльність людини в різноманітних професійних сферах нерідко здійснюється за складних емоціогенних умов. Але важко говорити про ті чи інші абсолютно напружені умови, скоріше можна сказати, що будь-які умови можуть стати напруженими у випадку невідповідності психологічних особливостей людини вимогам середовища і діяльності. Тому доцільно розпочати вивчення рівня сформованості ЕС як позитивної якості індивіда на більш ранніх етапах онтогенезу, коли тільки-но відбувається професійне самовизначення молоді, а за необхідності – проводити її корекцію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕМОЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ У РАННЬОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок