Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “ВИСОКИЙ СТИЛЬ” ХОРОВОГО КОНЦЕРТУ КІНЦЯ XVII – XVIII ст.: ДО ПРОБЛЕМИ МУЗИЧНО-ПОЕТИЧНОЇ ЦІЛІСНОСТІ

“ВИСОКИЙ СТИЛЬ” ХОРОВОГО КОНЦЕРТУ КІНЦЯ XVII – XVIII ст.: ДО ПРОБЛЕМИ МУЗИЧНО-ПОЕТИЧНОЇ ЦІЛІСНОСТІ

Назва:
“ВИСОКИЙ СТИЛЬ” ХОРОВОГО КОНЦЕРТУ КІНЦЯ XVII – XVIII ст.: ДО ПРОБЛЕМИ МУЗИЧНО-ПОЕТИЧНОЇ ЦІЛІСНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,46 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П. І. ЧАЙКОВСЬКОГО
ІГНАТЕНКО Євгенія Василівна
УДК 784.1 (477) + 78.01
“ВИСОКИЙ СТИЛЬ” ХОРОВОГО КОНЦЕРТУ
КІНЦЯ XVII – XVIII ст.: ДО ПРОБЛЕМИ
МУЗИЧНО-ПОЕТИЧНОЇ ЦІЛІСНОСТІ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі старовинної музики Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського Міністерства культури і туризму України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Герасимова-Персидська Ніна Олександрівна,
Національна музична академія України
ім. П. І. Чайковського,
завідуюча кафедрою старовинної музики (Київ)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Заболотна Наталія Вікторівна,
Російська академія музики ім. Гнесіних,
професор кафедри історії музики (Москва)
кандидат мистецтвознавства, доцент
Гусарчук Тетяна Володимирівна,
Національна музична академія України
ім. П. І. Чайковського,
доцент кафедри історії української музики (Київ)
Провідна установа: Одеська державна музична академія
ім. А. В. Нежданової,
кафедра історії музики та музичної етнографії (Одеса)
Захист відбудеться "_25_" січня 2006 р. о _16_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора мистецтвознавства у Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського, м. Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11, 2-й поверх, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського за адресою: м. Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11.
Автореферат розісланий "_22_" _грудня_ 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент І. М. Коханик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Зацікавленість музичним мистецтвом віддалених від нас епох – одна з характерних тенденцій культури, яка намітилася в минулому XX ст. та одна з найактуальніших в наші дні. Робота музикознавців з манускриптами, історичні та культурологічні дослідження, пошук виконавцями автентичної манери виконання давньої музики – різні ланки тривалого процесу глибокого поступового освоєння спадщини старих майстрів, пошуку ключа до відкриття давніх звукових світів.
Кінець XVII – XVIII століття – період розквіту вітчизняного хорового мистецтва. Церковний концерт став пріоритетним музичним жанром, у якому знайшли відображення найбільш характерні нові тенденції художньої культури переломного періоду. Хоровий концерт – явище мистецтва Нового часу, періоду ствердження авторського типу творчості. Поява концертної ситуації виконання музичного твору передбачає нерегламентовану церковним обрядом роботу автора як з вербальним, так і з музичним матеріалом. Творчий задум автора виявляється єдиним щодо музики й слова. Це визначає особливу художню музично-поетичну цілісність стилю хорового концерту; дає можливість розглядати на різних рівнях стильові особливості кожного конкретного опусу як “сітку ізоморфних відповідностей, яка й складає специфічний код даного твору…” Эко У. Отсутствующая структура. Введение в семиологию. – С.–Пб., 2004. – С. . .
Необхідність сформувати цілісне уявлення про музично-поетичний стиль хорового концерту в адекватних для мистецтва XVIII ст. естетичних категоріях визначає актуальність, своєрідність та новизну нашого підходу: у дослідженні багато уваги приділяється питанням естетики та літературознавства. Вербальний компонент хорового концерту на сьогоднішній день найменш вивчений. Ні в літературознавстві, ні в музикознавстві він не ставав предметом спеціального дослідження. У літературознавстві словесні композиції для музичних концертних творів як тексти з особливою якістю художньої структури в принципі не вивчаються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: “ВИСОКИЙ СТИЛЬ” ХОРОВОГО КОНЦЕРТУ КІНЦЯ XVII – XVIII ст.: ДО ПРОБЛЕМИ МУЗИЧНО-ПОЕТИЧНОЇ ЦІЛІСНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок