Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТРУМЕНТАЛЬНА МУЗИКА В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVI – СЕРЕДИНИ XVIII СТОЛІТТЯ І ПРОБЛЕМИ АВТЕНТИЧНОСТІ У ВИКОНАВСЬКІЙ КУЛЬТУРІ

ІНСТРУМЕНТАЛЬНА МУЗИКА В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVI – СЕРЕДИНИ XVIII СТОЛІТТЯ І ПРОБЛЕМИ АВТЕНТИЧНОСТІ У ВИКОНАВСЬКІЙ КУЛЬТУРІ

Назва:
ІНСТРУМЕНТАЛЬНА МУЗИКА В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVI – СЕРЕДИНИ XVIII СТОЛІТТЯ І ПРОБЛЕМИ АВТЕНТИЧНОСТІ У ВИКОНАВСЬКІЙ КУЛЬТУРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,03 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
Чеченя Костянтин Анатолійович
УДК 785.071.2(477)(09)
ІНСТРУМЕНТАЛЬНА МУЗИКА В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ
XVI – СЕРЕДИНИ XVIII СТОЛІТТЯ І ПРОБЛЕМИ
АВТЕНТИЧНОСТІ У ВИКОНАВСЬКІЙ КУЛЬТУРІ
 
Спеціальність 26.00.01 – теорія й історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури Київського національного університету культури і мистецтв Міністерства культури і туризму України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства,
Лісецький Степан Йосипович
Інститут мистецтв Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова,
доцент кафедри теорії та історії музики
 
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Іваницький Анатолій Іванович
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології
ім. М. Рильського НАН України,
провідний науковий співробітник відділу фольклористики
кандидат мистецтвознавства
Завальнюк Анатолій Федорович
Вінницький державний педагогічний університет
ім. М. Коцюбинського
професор кафедри теорії, історії музики та гри
на музичних інструментах
Захист відбудеться 16.05.2008 р. о_14_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807 02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01 601, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
 
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01 601, м. Київ, вул. Щорса, 36)
 
Автореферат розісланий __16.04.2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради. Л. Г. Петрова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Державотворчі та культуротворчі процеси сучасного етапу суспільного життя в Україні вимагають координації зусиль науковців для створення фундаментальної, об’єктивної історії українського народу, бо справжнє духовне оновлення суспільства неможливе без глибокого осмислення культурної спадщини. Музичне мистецтво, зокрема інструментальне, є невід’ємною складовою багатовікових національних культурних традицій. Відомо, що з рубежу ХVІ і ХVІІ століття у європейській музичній культурі розпочалася нова епоха – епоха бароко. Дослідники вважають цей рубіж визначальним для подальшого періоду розвитку європейської музики, зокрема інструментальної.
Подібно і в Україні, музично-культурні процеси вже з другої половини ХVІ століття набувають особливого значення, утверджується багатоголосний церковний спів, розпочинається розквіт вокально-хорового мистецтва. В той час формуються нові закони музичного мислення, зароджуються і розвиваються різні жанри і форми інструментальної музики в Україні. Проте остання проблема у сучасному музикознавстві недостатньо досліджена. Більше уваги присвячено українській вокально-хоровій спадщині, крім того в роботах радянського періоду є чимало стереотипів, в багатьох опублікованих працях присутній відбиток офіційної ідеології і далеко не всі історичні пам’ятки були доступні в той час для дослідження.
Перші українські органологічні дослідження почали з’являтися тільки з кінця ХІХ століття (маємо на увазі музикознавчі розвідки М. Лисенка: „Народні музичні інструменти на Україні” та „Про торбан і музику пісень Відорта”). Пізніше вийшла друком ґрунтовна праця Г. Хоткевича „Музичні інструменти українського народу”.
У працях російських учених, які досліджували зазначений період музичної культури, є фактологічні матеріали, що дотичні до нашої теми, зокрема у О. Фамінцина, М. Фіндейзена, Т. Ліванової, В. Протопопова, С. Беляєва, К. Верткова, В. Повєткіна, М. Імханицького та інших.
Про український вплив на російську культуру писали в минулому столітті К. Харлампович, В. Ундольський. І. Белза ґрунтовно досліджував музично-творчі взаємини між Україною і Польщею. Чимало розвідок присвячено більш вузьким, органологічним питанням. Так, про струнно-смичкові інструменти є теоретичні праці Л. Гінзбурга, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНСТРУМЕНТАЛЬНА МУЗИКА В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVI – СЕРЕДИНИ XVIII СТОЛІТТЯ І ПРОБЛЕМИ АВТЕНТИЧНОСТІ У ВИКОНАВСЬКІЙ КУЛЬТУРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок