Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Елементи та пристрої автоматики на основі транзисторних оптонегатронів

Елементи та пристрої автоматики на основі транзисторних оптонегатронів

Назва:
Елементи та пристрої автоматики на основі транзисторних оптонегатронів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,82 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВІННИЦЬКИЙ національний ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Фурса світлана євгенівна
УДК 621.3.016.35;621.3.088.3
Елементи та пристрої автоматики на
основі транзисторних оптонегатронів
Спеціальність 05.13.05 – Елементи та пристрої обчислювальної техніки
та систем керування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Вінницькому національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Філинюк Микола Антонович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри проектування комп’ютерної
та телекомунікаційної апаратури.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кожем’яко Володимир Прокопович,
Вінницький національний технічний університет, завідувач кафедри лазерної та оптоелектронної техніки
доктор технічних наук, професор
Самотий Володимир Васильович,
Національний університет "Львівська політехніка", професор кафедри комп’ютеризованих систем автоматики.
Провідна установа: Інститут кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України, відділ перетворювачів форми інформації, м. Київ.
Захист відбудеться “_25_”_05_ 2007р. о _1200_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, ГУК, к. 210.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий “_20_”__04__ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Технічні параметри інформаційних систем та систем керування в значній мірі визначаються пристроями, що входять до їхнього складу. Ефективність цих пристроїв залежить від використаної елементної бази. Вдосконалення та розвиток інформаційних систем неможливі без пошуку принципово нових підходів до реалізації елементів та пристроїв автоматики, що мали б високу чутливість, точність, підвищену швидкодію та надійність, відносно малий об’єм елементів, широкий робочий діапазон та мале споживання енергії.
В багатьох випадках цим вимогам відповідають оптонегатрони – електронні прилади, що в деякому режимі роботи мають негативне значення основного диференційного параметра (негативний активний опір, індуктивність, ємність), поєднане із оптичними властивостями. Науковий напрямок "Оптонегатроніка" був вперше визначений д.т.н., професором М. А. Філинюком в 2001 році. Цьому передувала публікація ряду робіт радянських та закордонних авторів, таких як І. Д. Абезгауз, Ф. Бенінг, Ганн (J.B. Gunn), С. А. Гаряінов, В. П. Дьяконов, Л. Есакі (L. Esaki), Ф. Д. Касимов, В. П. Кожемяко, В. М. Кичак, О. В. Лосєв, О. Н. Негоденко, В. С. Осадчук, Л. Н. Степанова, А. С. Тагер, У. Шоклі (W.та ін., в яких узагальнені результати як теоретичних так і практичних досліджень. Кожна з цих публікацій внесла значний вклад в розвиток негатроніки та оптонегатроніки.
Оптонегатрони є багатофункціональними електронними приладами, використання яких дозволяє покращити техніко-економічні показники елементів та пристроїв автоматики, підвищити їх ефективність та створити якісно нові елементи на основі оптонегатронів. Проте на даний час відсутні систематичні теоретичні основи побудови елементів та пристроїв автоматики на оптонегатронній основі. Недослідженість важливих питань стійкості, чутливості, підсилювальних та невзаємних властивостей оптонегатронів як узагальнених перетворювачів імітансу (УПІ) та електронних схем на їх основі вказує на актуальність проведених в дисертації досліджень. Проблеми стійкості та чутливості актуальні для елементів на основі оптонегатронів ще й тому, що вони є потенційнонестійкими, і тому є більш чутливими до зміни різних параметрів схеми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Елементи та пристрої автоматики на основі транзисторних оптонегатронів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок