Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Статистичний аналіз ринку цукру в Україні

Статистичний аналіз ринку цукру в Україні

Назва:
Статистичний аналіз ринку цукру в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,36 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВський національний ЕКОНОМІЧНИЙ університет
імені Вадима Гетьмана
Чуприн костянтин Сергійович
УДК 311.1:339.13:338.439
Статистичний аналіз ринку цукру в Україні
Спеціальність 08.03.01 – Статистика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі статистики, обліку та аудиту Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Селіванов Володимир Михайлович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, доцент кафедри статистики, обліку та аудиту
Офіційні опоненти: – доктор економічних наук, професор
Герасименко Сергій Сергійович,
ВНЗ “Національна академія управління”, завідувач кафедри обліку, аудиту та статистики
– кандидат економічних наук, доцент
Рождєственська Лариса Григорівна,
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, доцент кафедри статистики
Провідна установа – Одеський державний економічний університет,
кафедра статистики, Міністерство освіти і науки
України, м. Одеса
Захист відбудеться " 06 " лютого 2006 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана, 03680, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, 03680, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий " 03 " січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. Д. Шарапов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
 
Актуальність теми. Економіка України має незначний досвід діяльності в ринкових умовах. У зв’язку з цим в країні ще недостатньо розвинені теорія і практика дослідження ринку та його окремих сегментів, зокрема ринків товарів.
Провідну роль в дослідженні кон’юнктури ринків товарів мають відігравати статистичні методи. Їх застосування дозволяє оцінити параметри основних елементів ринку, визначити ступінь впливу окремих чинників на його стан та розвиток, а також передбачити можливі зміни на ринку в майбутньому. Вичерпна і достовірна інформація щодо стану та тенденцій розвитку ринків товарів, яку можна отримати за результатами статистичного аналізу, потрібна як суб’єктам ринку, так і органам державного управління на загальнодержавному і регіональному рівнях для обґрунтування заходів щодо поліпшення використання ресурсів та підвищення рівня задоволеності потреб населення в продуктах та послугах.
Значною мірою це стосується ринку цукру – товару, який є одним із важливих продуктів харчування, а також сировиною для багатьох переробних галузей. Для його виробництва в Україні функціонує 122 цукрових заводи, а посіви цукрових буряків займають 3,1посівних площ країни. Цукор також є одним з головних продуктів світової торгівлі, в якій Україна до 1996 р. займала провідне місце як потужний експортер цукру. В останні роки спостерігалася негативна тенденція кон’юнктури як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку цукру України, а тому дослідження стану та тенденцій розвитку національного та світового ринку цукру є важливими та актуальними.
Питанням дослідження ринків присвячені роботи багатьох зарубіжних вчених, зокрема Ф. Котлера, А. Маршалла, А. Пезенті, Р. Піндайка, Д. Рубінфельда, П. Самуельсона та інших. Суттєвих результатів в дослідженні ринків товарів, зокрема ринку цукру, досягли такі українські вчені, як О.С. Заєць, Л.О. Іванова, Є.В. Імас, В.А. Карпов, В.Р. Кучеренко та інші.
У той же час, незважаючи на важливу роль результатів статистичного аналізу в поліпшенні стану та тенденцій розвитку ринків товарів, роботи вітчизняних дослідників, присвячені розробці та вдосконаленню відповідної статистичної методології, досить малочисельні. Це, зокрема, роботи І.К. Беляєвського, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Статистичний аналіз ринку цукру в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок