Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГОРЯЧА ОКСАНА ЛЮБОМИРІВНА
УДК 658.14
УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність: 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету міністрів України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Ареф’єва Олена Володимирівна,
Європейський університет,
Зав. кафедри економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Гончаров Валентин Миколайович,
професор кафедри менеджменту зовнішньоекономічної
діяльності, керівник департаменту міжнародних
зв’язків Східноукраїнського національного
університету ім.. В.Даля, (м. Луганськ).
кандидат економічних наук, доцент
Коренков Олег Вікторович,
провідний науковий співробітник
заступник директора ТОВ “ВАБ-Імпекс”,
(м. Київ)
Провідна установа: Національний технічний університет
України “Харківський політехнічний
інститут”
кафедра організації виробництва і управління,
персоналом, (м. Харків)
Захист відбудеться “23” січня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.063.01 в Європейському університеті за адресою: 03115, м. Київ, бул. Акад. Вернадського 16-в.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Європейського університету за адресою: 03115, м. Київ, вул. Депутатська, 15/17.
Автореферат розісланий “22” грудня 2006 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Луцій О.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Прагнення отримувати максимально можливий прибуток в умовах жорсткої обмеженості ресурсів спонукає підприємства до перегляду наявного виробничо-економічного потенціалу, переоцінки власних можливостей, пошуку додаткових резервів підвищення доходності своєї діяльності. Тому проблема кількісного вимірювання, якісної оцінки та оптимізації управління передусім виробничим потенціалом привертає до себе підвищену увагу як з боку представників усіх без винятку підприємницьких структур, так і з боку вчених-економістів.
Актуальність теми дослідження. Ефективність використання виробничого потенціалу промислових підприємств значною мірою впливає на стан економічного і соціального розвитку держави в цілому та на її місце на світовій зовнішньоекономічній та політичній аренах. Феномен стрімкого економічного зростання окремих макро- чи мікросистем остаточно не вивчено й досі, не зважаючи на численні пошуки науковців. Динамічність і нестабільність оточення є основною ознакою сучасного функціонування вітчизняних промислових підприємств, змушуючи їх не тільки вести постійний пошук прихованих власних резервів, й докладати значних зусиль до збереження придатності своєї ресурсної бази. У постіндустріальному суспільстві, для якого характерне перевищення цінності нематеріальних активів над матеріальними, загострюється проблема нарощування інноваційного потенціалу, пов’язаного передусім із застосуванням інноваційних технологій. Проте тотальне фізичне та моральне зношування виробничого устаткування переважної більшості українських промислових підприємств вражаюче суперечить невблаганним вимогам сьогодення.
Виправити такий стан можна за рахунок кардинального техніко-технологічного переозброєння промисловості, яке не можливе без додаткових інвестицій. Однак проблема розподілу капіталовкладень між основними компонентами виробничої бази також викликає значні ускладнення, особливо на великих підприємствах, через відсутність ефективних, зручних у використанні методик оптимального управління фінансовим і матеріальним потенціалом підприємств промисловості. Розробка таких методик потребує попереднього ретельного науково-теоретичного обґрунтування концепцій ефективного управління нагромадженням, споживанням і відтворенням виробничого потенціалу.
Доволі успішні спроби вирішення цієї проблеми зроблені у працях таких вчених-економістів, як О.Ареф’єва, О.Божко, В.Гавва, З.Герасимчук, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок