Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФIЗИЧНI ВЛАСТИВОСТІ БIОЛОГIЧНО АКТИВНИХ АНАЛОГIВ КОМПОНЕНТIВ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ

ФIЗИЧНI ВЛАСТИВОСТІ БIОЛОГIЧНО АКТИВНИХ АНАЛОГIВ КОМПОНЕНТIВ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ

Назва:
ФIЗИЧНI ВЛАСТИВОСТІ БIОЛОГIЧНО АКТИВНИХ АНАЛОГIВ КОМПОНЕНТIВ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,92 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
МIНIСТЕРСТВО ОСВIТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКIВСЬКИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ УНIВЕРСИТЕТ ім. В.Н. КАРАЗІНА
РУБIН Юрiй Вадимович
УДК 577.3
ФIЗИЧНI ВЛАСТИВОСТІ БIОЛОГIЧНО АКТИВНИХ АНАЛОГIВ КОМПОНЕНТIВ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ
03.00.02 - бiофiзика
Автореферат
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
доктора фiзико-матемaтичних наук
Харкiв-2002


Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана у Фiзико-технiчному iнституті низьких температур
iм. Б.I. Вєркiна НАН України (м. Харків).
Офiцiйнi опоненти:
доктор фiзико-математичних наук, професор Семенов Михайло Олексійович, Iнститут радiофізики та eлектронiки НАН України, провідний науковий співробітник (м. Харків);
доктор фiзико-математичних наук, старший науковий співробітник Волков Сергій Наумович, Iнститут теоретичної фiзики НАН України, провідний науковий співробітник (м. Київ);
доктор фiзико-математичних наук, професор Димант Леонід Наумович, Севастопольский національний технічний університет, професор (м. Севастополь).
Провiдна установа:
Iнститут фiзики НАН України, відділ фізики біологічних систем (м. Київ).
Захист вiдбудеться “_10____” _січня______2003 року о _15____ годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 64.051.13 Харкiвського нацiонального унiверситету ім. В.Н. Каразіна, 61077, м. Харкiв, пл. Свободи, 4, ауд.7-4.
З дисертацiєю можна ознайомитись у Центральнiй науковiй бiблiотецi Харкiвського нацiонального унiверситету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харкiв, пл. Свободи, 4.
Автореферат розiсланий “__5__”_грудня________ 2002 р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради Гаташ С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Увага багатьох дослідників в останні десятиріччя була привернута до вивчення фізичних властивостей канонічних основ нуклеїнових кислот. Ці дослідження у великій мірі забезпечили успіх у вивченні первинної, вторинної і т. д. структур нуклеїнових кислот, дозволили значно просунутися у вивченні функціонування нуклеїнових кислот, їх взаємодії з гістонами, ферментами, іонами металів, лікарськими препаратами, дозволили вивчити дію радіації та УФ опромінення на нуклеїнові кислоти.
Проте, на відміну від великої та заслуженої уваги, що приділялася спектроскопічним та іншим фізичним властивостям канонічних основ, фізичні властивості аналогів компонентів нуклеїнових кислот (АКНК) вивчені недостатньо.
Водночас відомо, що велика кількість аналогів компонентів нуклеїнових кислот має високу фармакологічну активність. Ці аналоги - основи, нуклеотиди та нуклеозиди мають структурні зміни в гетероциклічній, вуглеводній або ж у фосфатній частині молекули. Їхні фармакологічні властивості базуються на їхній дії на біосинтез нуклеїнових кислот у клітині. Цей тип речовин включає молекули, що мають протипухлинну, антивірусну, імунодепресивну дію, такі, як 5-фторурацил (5FU), 6-тіогуанін (6SG), 5- та 6-азацитозин (5azaC, 6аzаС), 6-азаурацил (6аzаU), та інші. Багато які з них виявляють свою фармакологічну дію після трансформації в моно-, ди- або три-фосфати нуклеозидів.
Молекулярний механізм дії деяких аналогів компонентів нуклеїнових кислот (АКНК) пов'язаний із заглушенням біосинтезу de novo попередників РНК та ДНК - пуринів та піримідинів, до яких, зокрема, належать 6аzаС та 6аzаU.
З іншого боку, існують АКНК, що впливають на біосинтез або на біотрансформацію макромолекулярних нуклеїнових кислот. Деякі з АКНК є такими, що заглушують ДНК-полімерази, біологічна дія інших виявляється під час включення цих молекул у первинну структуру нуклеїнових кислот. Було доведено, що АКНК арабінозилцитозин діє на ініціалізацію та редуплікацію ДНК, та що тіопурини впливають на редакторську функцію ДНК-полімерази. Важливим результатом включення 5-азацитозину в ДНК є заглушення метилювання ДНК. 5-Фторурацил, включений у РНК, викликає поліаденілізацію РНК.
Незважаючи на велику кількість рoбіт, присвячених біологічним та медичним застосуванням багатьох аналогів компонентів нуклеїнових кислот, кількість робіт, де аналізуються молекулярні механізми дії зазначених аналогів, вкрай обмежена. Пов’зано це, зокрема, з недостатньою кількістю робіт, присвячених вивченню фізичних та фізико-хімічних властивостей багатьох аналогів компонентів нуклеїнових кислот.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ФIЗИЧНI ВЛАСТИВОСТІ БIОЛОГIЧНО АКТИВНИХ АНАЛОГIВ КОМПОНЕНТIВ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок