Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> САМОВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ В СИСТЕМІ СКАУТИНГУ

САМОВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ В СИСТЕМІ СКАУТИНГУ

Назва:
САМОВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ В СИСТЕМІ СКАУТИНГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,51 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АПН УКРАЇНИ
УДК 37. ОВ (048)
ЯРОВА ЛАРИСА ОЛЕГІВНА
САМОВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ
В СИСТЕМІ СКАУТИНГУ
13.00.07– Теорія та методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ  – 2000
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка.
Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор
Василенко Володимир Аркадійович,
Соціально-педагогічний інститут
“Педагогічна академія” (м. Кіровоград)
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Кузь Володимир Григорович,
ректор Уманського державного
педагогічного університету ім. П. Г. Тичини;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Мельникова Ірина Миколаївна,
Інститут педагогіки та психології
професійної освіти АПН України,
лабораторія гуманітарної освіти і проблем
виховання в професійно-технічних закладах.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського
Захист відбудеться “20” червня 2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 01000, м. Київ, вул.М.Берлинського,9, зал засідання.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України /01000 м. Київ, вул.М.Берлинського,9/.
Автореферат розісланий “15” травня 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради Г.П.Пустовіт


1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Важливою проблемою сучасного суспільства є проблема виховання дітей та молоді, оскільки суттєво знизилась роль громадських, дитячих організацій, значно зменшилась кількість державних та відомчих закладів, клубів, секцій, творчих студій тощо, порушились взаємодії школи і соціальних інститутів виховання, у зв’язку з чим виникла гостра потреба у побудові системи виховання із врахуванням сучасних умов життя.
Оновлення сутності дитячого руху, вимагають перегляду мети, завдань, змісту, форм, методів та засобів роботи з дітьми. Цілком очевидно, що нині головні зусилля мають бути спрямовані на те, щоб полегшити соціалізацію дітей, створити умови для всебічного розвитку особистості через розмаїття форм діяльності.
Пізнаючи світ і себе як його частину, вступаючи в різноманітні стосунки з людьми, дитина стає членом суспільства. Причому, в такому разі діяльність дитячої організації полягає не у підміні школи як соціального інституту, основним завданням якого є залучення дітей і підлітків до життєво необхідних знань, а через притаманні цій організації специфічні форми і методи роботи створити необхідні умови для самореалізації і самоствердження особистості, апробації отриманих знань у реальних стосунках.
У сфері суспільного життя на одне з перших місць висуваються проблеми становлення розвитку творчої особистості. Сьогодні в Україні діють спілки підлітків і учнів, з’являються різноманітні об’єднання за інтересами і напрямами соціальної діяльності. Одна з відмінних рис сучасного етапу розвитку дитячого руху полягає в тому, що жодна з дитячих організацій не претендує на монопольне право представляти інтереси дітей і юнацтва.
Становлення особистості – досить складний процес, обумовлений цілою низкою чинників, що визначають його протікання та результат. Однак, незважаючи на різноманітні підходи до цієї проблеми, загальновизнано, що провідним фактором цього процесу є самовиховання.
Одним із значних резервів докорінного покращення якості виховної роботи дитячого руху є активізація людського фактору, коли зовнішній виховний вплив органічно поєднується з активністю особистості у власному розвитку і вдосконаленні.
Питання, пов’язані з самопізнанням, самовдосконаленням особистості, піднімалися ще в найдавніших філософських системах і знайшли відображення у творах філософів Давньої Греції і Риму. Пізніше значний внесок у їх вивчення зробили такі мислителі, як Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: САМОВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ В СИСТЕМІ СКАУТИНГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок