Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИМИ ПРОГРАМАМИ ТА ПРОЕКТАМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИМИ ПРОГРАМАМИ ТА ПРОЕКТАМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

Назва:
МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИМИ ПРОГРАМАМИ ТА ПРОЕКТАМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
МОРОЗОВ ЄВГЕН ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 330.341.1:351
МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИМИ ПРОГРАМАМИ ТА ПРОЕКТАМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
Спеціальність 25.00.02 - Механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор Вісящев Володимир Андрійович,
Донецький державний університет управління Міністерства освіти і
науки України, професор кафедри інноваційного менеджменту та
управління проектами
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Червова Лідія Георгіївна, Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), завідуюча відділом проблем управління виробництвом;
кандидат наук з державного управління Бублей Володимир Володимирович, ЗАТ “Керамет” (м. Донецьк), генеральний директор.
Провідна установа - Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України (м. Київ), відділ проблем економічної стратегії, прогнозування та регулювання економіки.
Захист відбудеться 18 травня 2005 року о 12.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, просп. Б.Хмельницького, 108, ауд. 201.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
Автореферат розісланий “16” квітня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.С. Клейнер


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформування економіки територіальних утворень України, їх науково-технічної та інноваційної сфери здійснюється в умовах гострої обмеженості матеріальних, трудових, фінансових, інших видів ресурсів. Істотно, що при цьому виникає необхідність створення такого механізму управління науково-технічними програмами і проектами соціально-економічного розвитку, який би взаємоув’язував ринкові закономірності і регулюючий вплив державного управління. Цей механізм повинний забезпечити гнучке і ефективне регулювання процесів використання обмежених фінансових ресурсів і сприяти рішенню комплексу вкрай актуальних задач збереження і розвитку економічного і інтелектуального потенціалу міста, регіону, країни.
На рівні державного управління є апробований досвід розробки довгострокових програм розвитку, для чого використовується відповідна теоретико-методологічна база. Але фактично не вирішеним є питання створення методів управління соціально-економічним і науково-технічним розвитком “серединної” ланки державного управління - регіонів. Державне управління регіонами у практичному плані зводиться до проблем оперативного управління і регулювання і практично не торкається проблем середньострокового і довгострокового розвитку, тому що відсутні відповідні інструменти аналізу, моделювання, планування. Розробка механізмів управління, організаційних структур, підходів до моделювання процесів соціально-економічного розвитку, принципів інформаційного забезпечення управління містами, районами і регіонами складе методологічну й організаційну платформу для рішення виникаючих проблем короткострокового і довгострокового розвитку цих територіальних утворень. Основні принципи і конкретні підходи до державного управління соціально-економічним і науково-технічним розвитком повинні застосовуватися до управління будь-якими територіальними утворюваннями, що формують соціально-економічний комплекс України. Використання такої єдиної платформи для розвитку регіонів різного масштабу та ієрархічної значимості дозволить створити реальні механізми внутрішньодержавної інтеграції регіонів України, а також інтеграції нашої країни у світову економіку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИМИ ПРОГРАМАМИ ТА ПРОЕКТАМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок