Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІ КОНЦЕПЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕЛІТИ

СОЦАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІ КОНЦЕПЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕЛІТИ

Назва:
СОЦАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІ КОНЦЕПЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕЛІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,16 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ (м.Одеса) ім.К.Д.УШИНСЬКОГО
УДК: 300.372 + 329.17
Атаманюк Зоя Миколаївна
СОЦАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІ КОНЦЕПЦІЇ
УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕЛІТИ
Спеціальність 09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії та соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор
Кавалеров Анатолій Іванович,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри
філософії та соціології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Гансова Емма Августівна,
Одеський регіональний інститут державного
управління Української Академії державного
управління при Президентові України, професор
кафедри філософських та
соціально-політичних наук.
кандидат філософських наук
Надибська Оксана Ярославівна,
Одеський юридичний інститут Національного
університету внутрішніх справ, викладач
кафедри соціально-економічних дисциплін.
Провідна установа - Дніпропетровський національний університет, кафедра філософії,
Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 28 листопада 2003 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий 24 жовтня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г.Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Розбудова незалежної суверенної України викликає потребу вирішення великої розмаїтості різнопланових проблем соціального буття. Однією з них є необхідність дослідження і вивчення шляхів розвитку української національної ідеї, носіями якої є національна еліта. Процес становлення української держави потребує людей, здатних адекватно оцінювати ситуацію в країні, намічати перспективи розвитку майбутнього, бути провідниками нації, відповідальними за її долю.
Проблема еліти охоплює дуже широке коло питань і цікавить багатьох дослідників. Оформилася теорія еліт вперше в галузі політології та соціології, коли вчені обґрунтовували необхідність існування суспільної ієрархії, систематизували концепції політичних та соціальних змін. Розробляючи дану проблему, вони здебільшого були зосереджені на питаннях формування еліти, її структури, місця і ролі в суспільстві. Продуктивний розвиток теорії еліти в західній філософській думці сприяв появі відповідних концепцій у вітчизняній науці. Найбільш ґрунтовні, систематизовані розробки концепції еліти належать українським мислителям Д.Донцову та В.Липинському. У філософській думці радянської доби проблема еліти не була популярною; ідея поділу на еліту і масу суперечила державній ідеології. В умовах відродження української науки, культури, увагу суспільної думки привертає проблема визначення соціальної ролі еліт у відбудовчих процесах. Соціально-філософське осмислення феномену української національної еліти дасть можливість на теоретичному і практичному рівнях розробити підґрунтя для вирішення багатьох соціальних проблем, від яких у значній мірі залежить буття людини, створити необхідні умови для формування нового покоління української національної еліти.
Однак, не дивлячись на наявність розробок у соціальній філософії, присвячених проблемі української національної еліти, малодослідженими залишаються питання, які торкаються використання ідей вчених української діаспори на теренах України в суспільстві, що трансформується. Саме визначення шляхів покращення діяльності національної еліти через концепції Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІ КОНЦЕПЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕЛІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок