Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАДИЦІЇ, СВЯТА ТА ОБРЯДОВІСТЬ НАСЕЛЕННЯ СХІДНОЇ УКРАЇНИ в 1960-і – середині 1980-х рр.: ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА Й ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ

ТРАДИЦІЇ, СВЯТА ТА ОБРЯДОВІСТЬ НАСЕЛЕННЯ СХІДНОЇ УКРАЇНИ в 1960-і – середині 1980-х рр.: ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА Й ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ

Назва:
ТРАДИЦІЇ, СВЯТА ТА ОБРЯДОВІСТЬ НАСЕЛЕННЯ СХІДНОЇ УКРАЇНИ в 1960-і – середині 1980-х рр.: ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА Й ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,49 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Пенькова Оксана Борисівна
УДК 94(477): 392
ТРАДИЦІЇ, СВЯТА ТА ОБРЯДОВІСТЬ НАСЕЛЕННЯ СХІДНОЇ УКРАЇНИ в 1960-і – середині 1980-х рр.:
ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА Й ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ
спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України
Донецького національного університету
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
заслужений працівник освіти України
Добров Петро Васильович,
завідувач кафедри історії України
Донецького національного університету.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
Стяжкіна Олена Вікторівна,
професор кафедри історіїї слов’ян
Донецького національного університету
доктор історичних наук, професор,
Саржан Анатолій Опанасович,
завідувач кафедри історії і права України
Донецького національного технічного університету
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України,
кафедра історії України
Захист відбудеться “26” травня 2006 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій Д 11.051.02 в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (адреса: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “21”квітня_ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Традиції, свята й обрядовість становлять невід’ємну частину існування та розвитку суспільства. Вони виникли на найдавніших етапах історії людства й охоплюють усі сторони повсякденного буття: сімейні відносини, виховання дітей, побут, дружні стосунки, трудову діяльність, відпочинок, календарний ритм, включення у державне життя. Традиції, звичаї, обряди, свята емоційно-психологічно дають людині відчуття захищеності, усталеності, залучення до соціуму. За їх допомогою передаються від покоління до покоління набутий досвід і моральні норми. Традиції, свята й обряди виконують фундаментальні суспільні функції: адаптивну, пізнавально-світоглядну, соціалізуючу, інтегруючу, комунікативну, естетичну. Природа святково-обрядової традиції як соціокультурного феномену зумовлює її велике стабілізаційне значення.
Нині в українському суспільстві спостерігається справжній вибух інтересу до святковості та обрядовості. Це є глибоко закономірним, оскільки святково-обрядова традиція становить одну з найважливіших етноутворюючих складових. За роки незалежності України на офіційному рівні відновилися релігійні свята, докладаються зусилля до повернення стародавніх традицій. Сучасна святковість і обрядовість як цілісний феномен є результатом складного історичного шляху, з якого не можна викреслити жодного етапу.
Інтеграційні процеси в Європі, в яких бере участь Україна, органічно поєднуються з турботою урядів та громадськості про збереження національної культурної своєрідності. Наша країна має власний досвід державної регуляторної політики, набутий у сфері організації святковості й обрядовості, зокрема в 1960-і – першій половині 1980-х років. Вивчення й аналіз його позитивних і негативних сторін має стати в нагоді сучасному вітчизняному політикуму.
Багатство та неповторність святково-обрядової сфери українського суспільства пов’язані з її виразною історико-етнографічною зональною своєрідністю. Врахування регіональних та загальноукраїнських форм святковості, звичаєвості й обрядовості може сприяти укріпленню соборності незалежної України. Вплетені в ментальність народу, в його повсякденне життя, свята й обряди володіють великим потенціалом для зміцнення національної єдності.
Для розуміння глибини та принциповості змін, які відбулися у святково-обрядовій сфері суспільного життя після здобуття Україною незалежності, важливо дослідити її стан впродовж періоду, що передував глибокій трансформації суспільно-політичного ладу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ТРАДИЦІЇ, СВЯТА ТА ОБРЯДОВІСТЬ НАСЕЛЕННЯ СХІДНОЇ УКРАЇНИ в 1960-і – середині 1980-х рр.: ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА Й ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок