Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Визначення та попередження аварійних режимів асинхронних частотно-регульованих електроприводів

Визначення та попередження аварійних режимів асинхронних частотно-регульованих електроприводів

Назва:
Визначення та попередження аварійних режимів асинхронних частотно-регульованих електроприводів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,14 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет України
Лохматов Анатолій Григорович
УДК 621.313
Визначення та попередження аварійних режимів асинхронних частотно-регульованих електроприводів
05.09.03 - електротехнічні комплекси і системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2007
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі електропривода та автоматизації промислових установок Запорізького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Метельський Володимир Петрович,
декан електротехнічного факультету,
професор кафедри електричних машин
Запорізького національного технічного
університету Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Сінолиций Анатолій Пилипович,
завідувач кафедри електропривода і автоматизації промислових установок Криворізького технічного університету Міністерства освіти і науки України;
кандидат технічних наук, доцент
Казачковський Микола Миколайович,
професор кафедри електропривода
Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться "_08_" _листопада_ 2007 р об _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .080.07 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою:
49055, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19, НГУ.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Автореферат розісланий "_05_"_жовтня_2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради, к. т. н. О.О. Азюковський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Частотно-регульовані асинхронні електроприводи (ЧРАЕП), що створюються на основі автономного інвертора напруги (АІН) із широтно-імпульсною модуляцією (ШІМ), все більше знаходять застосування у таких важливих галузях господарства, як металургія, гірничовидобувна промисловість, транспорт, комунальне господарство, в яких ставляться підвищені вимоги до їх експлуатаційної надійності. Це пояснюється, у першу чергу, значними збитками, викликаними змушеними простоями зазначених електроприводів (ЕП), наприклад, через несправності, що в них виникають, та відповідний ремонт. Беручи до уваги підвищену схемотехнічну складність ЧРАЕП, дорожнечу комплектуючих до них і необхідний висококваліфікований ремонтний електротехнічний персонал, ремонт цих електроприводів практично виявляється трудомістким і відносно дорогим. Крім того, у перерахованих галузях господарства найчастіше обслуговуючий чи ремонтний персонал перебуває на значній відстані від об'єкту (наприклад, на насосних станціях, які не перебувають під постійним наглядом працівників), що утруднює своєчасне проведення ремонту і додатково збільшує збитки від простою і витрат на ремонт, пов'язаних з доставкою на об'єкт ремонтного персоналу. Вище зазначене вимагає прийняття додаткових ефективних заходів до запобігання виходу з ладу комплектуючих і скорочення кількості відмов ЧРАЕП протягом усього терміну експлуатації.
Актуальність теми. Найбільш небезпечними щодо виходу з ладу елементів електропривода є аварійні режими, викликані короткими внутрішнім чи зовнішнім замиканнями у перетворювачі частоти (ПЧ), зникненням необхідних чи появою зайвих ("помилкових") керуючих імпульсів на силових ключах ПЧ, короткочасними глибокими провалами і наступними відновленнями напруги мережі живлення й ін. Особливо поширені позначені аварійні режими при налагодженні й прийомо-здавальних випробуваннях ЧРАЕП з АІН-ШІМ на заводі-виробнику, що призводить на практиці (у випадку виходу з ладу елементів електропривода) до помітного подорожчання цих випробувань. Тому проведення досліджень, спрямованих на аналіз негативних наслідків зазначених аварійних режимів, на їхню своєчасну ідентифікацію в процесі експлуатації чи прийомо-здавальних випробуваннях електропривода, а також на розробку ефективного автоматичного керування (що запобігає виходу з ладу елементів ЧРАЕП з АІН-ШІМ), є актуальним і конче необхідним у практиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Визначення та попередження аварійних режимів асинхронних частотно-регульованих електроприводів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок