Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СВІТОВИЙ ДОСВІД МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТАПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО ІНСТИТУЦІОНАЛЬНО-СИСТЕМНОГОВТІЛЕННЯ В УКРАЇНІ

СВІТОВИЙ ДОСВІД МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТАПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО ІНСТИТУЦІОНАЛЬНО-СИСТЕМНОГОВТІЛЕННЯ В УКРАЇНІ

Назва:
СВІТОВИЙ ДОСВІД МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТАПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО ІНСТИТУЦІОНАЛЬНО-СИСТЕМНОГОВТІЛЕННЯ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,66 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
ЯЦУНСЬКА ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 352 (477)
СВІТОВИЙ ДОСВІД МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА
ПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО ІНСТИТУЦІОНАЛЬНО-СИСТЕМНОГО
ВТІЛЕННЯ В УКРАЇНІ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути і процеси
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
ОДЕСА-2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філософських наук,
Авксентьєв Олександр Леонідович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, доцент кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України Бандурка Олександр Маркович, народний депутат України (м. Київ)
доктор політичних наук, доцент
Горбатенко Володимир Павлович, науковий консультант судді Конституційного Суду України (м. Київ)
Провідна установа: Національний інститут стратегічних досліджень при Адміністрації Президента України, відділ політичних і гуманітарних досліджень (м. Київ)
Захист відбудеться “31травня 2001 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.086.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “28квітня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дудченко В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена тим, що становлення незалежної української держави, демократизація суспільства вимагають нових підходів до процесу формування політичних інститутів, в тому числі й інституту місцевого самоврядування. Являючись виразом влади народу, місцеве самоврядування повинно забезпечити наближення управління до громадян, сприяти “вростанню” нашої країни в демократичний політичний режим.
Процес становлення та розвитку ефективної системи місцевого самоврядування передбачає вирішення цілого ряду як теоретичних, так і практичних проблем. Необхідно, перш за все, відродити цей інститут, “наповнити” його зміст сучасним звучанням. Це пов’язано з тим, що весь радянський період місцеве самоврядування в його традиційному розумінні визнавалось буржуазним інститутом, чужим соціалістичному суспільству. Влада на місцях характеризувалась єдністю системи органів, які наділялись функціями та повноваженнями державної влади. Сам термін “місцеве самоврядування” був практично виключений з наукового обігу і застосовувався лише для характеристики західноєвропейських муніципальних систем. Феномен “самоврядування” пов’язувався з майбутнім комуністичним самоуправлінням, яке повинно було змінити державне.
Особлива значимість проблеми обумовлена недостатнім вивченням історичного досвіду становлення та розвитку місцевих органів влади в нашій країні. Хоча українське місцеве самоврядування має давні традиції і пройшло досить складний історичний шлях. Його проблеми і взаємовідносини з різними рівнями управління державою були актуальними на всіх етапах історії України.
Створення ефективно діючої моделі місцевого самоврядування є актуальним для України ще й тому, що за 9 років незалежного розвитку в нашій країні так до цього часу й не розроблена модель організації влади на місцях, яка була б адекватною сучасним українським умовам. Прийнята у 1996 році Конституція України зафіксувала принципові положення, що стосуються форм організації місцевого самоврядування, його співвідношення з органами державної влади, які були конкретизовані у законах України “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про місцеві державні адміністрації в Україні”. Однак сьогодні вони викликають великі дискусії і в науці, і в практичній діяльності.
Актуальність обраної теми також обумовлена ступенем розробки проблеми становлення місцевих органів влади в науковій літературі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СВІТОВИЙ ДОСВІД МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТАПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО ІНСТИТУЦІОНАЛЬНО-СИСТЕМНОГОВТІЛЕННЯ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок