Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОСИЛЕННЯ СВІТЛА У ПРОЦЕСІ РОЗСІЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНА НА ЯДРІ У СВІТЛОВОМУ ПОЛІ

ПОСИЛЕННЯ СВІТЛА У ПРОЦЕСІ РОЗСІЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНА НА ЯДРІ У СВІТЛОВОМУ ПОЛІ

Назва:
ПОСИЛЕННЯ СВІТЛА У ПРОЦЕСІ РОЗСІЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНА НА ЯДРІ У СВІТЛОВОМУ ПОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,56 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ІНСТИТУТ ПРИКЛАДНОЇ ФІЗИКИ НАН УКРАЇНИ
Цибульник Владислав Олександрович
УДК 530.145:539.12:535.341
ПОСИЛЕННЯ СВІТЛА У ПРОЦЕСІ РОЗСІЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНА НА ЯДРІ У СВІТЛОВОМУ ПОЛІ
01.04.02 -- теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Суми – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Інституті прикладної фізики НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Рощупкін Сергій Павлович,
зав. лабораторії “Квантової електродинаміки
сильних полів” Інституту прикладної
фізики НАН України
 
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Полуектов Юрій Матвійович,
провідний науковий співробітник Інституту
теоретичної фізики ННЦ "`Харківський фізико-
технічний інститут"' НАН України;
 
доктор фізико-математичних наук, професор
Шматько Олександр Олександрович,
професор кафедри фізики надвисоких частот
Харківського національного університету
ім. В.Н.Каразіна МОН України
 
Провідна установа Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка МОН України
(кафедра квантової теорії поля)
Захист відбудеться “ 5 ” липня 2006 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.250.01 при Інституті прикладної фізики НАН України за адресою: м. Суми, вул. Петропавлівська 58, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту прикладної фізики НАН України.
Автореферат розісланий “ 2 ” червня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради С.М. Мордик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Взаємодія інтенсивного електромагнітного випромінювання з електронами – частина фізики взаємодії інтенсивного лазерного випромінювання з речовиною, що набула великого розвитку в зв'язку зі створенням лазерів та значним і швидким прогресом у збільшенні їх потужності. Нині в практиці фізичного експерименту зі взаємодії лазерного випромінювання з речовиною широко використовуються інтенсивності в діапазоні 1012 1020 Вт/см2. Досягнення релятивістських інтенсивностей стало можливим за рахунок використання надкоротких (піко- і фемтосекундних) і жорстко сфокусованих (розмір плями у фокусі має порядок декількох довжин хвиль) імпульсів. З початку 1996 року серія експериментів з перевірки квантової електродинаміки у таких полях проводиться групою Макдональда на прискорювачі SLAC (Princeton Rochester, SLAC, Tennessee collaboration), а також у Брукхейвенській національній лабораторії (Brookhaven National Laboratory, USA) [1]. У сильному полі істотну роль відіграють нелінійні ефекти, пов'язані з поглинанням із хвилі або випромінюванням у хвилю відразу кількох квантів. Іноді це може приводити до того, що електрон вимушено випромінює фотонів більше, ніж поглинає. У результаті цього зовнішнє електромагнітне поле може підсилюватися. Посилення електромагнітного випромінювання при розсіюванні електронів на іонах в лазерному полі вперше теоретично було відкрите Маркузом для слабких інтенсивностей. У сильних полях ефект посилення зникає [2]. Можливість посилення лазерного випромінювання для проміжних інтенсивностей дотепер не була досліджена.
Таким чином, тема дисертації присвячена актуальній проблемі сучасної теоретичної фізики взаємодії лазерного випромінювання з речовиною – посиленню світла у процесі розсіювання електрона на ядрі у світловому полі середніх та помірно сильних інтенсивностей.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у теоретичному відділі Інституту прикладної фізики НАН України і є частиною досліджень, що проводилися за проектом “Стохастичні, когерентні та резонансні квантово-електродинамічні явища в сильних електромагнітних полях та інтенсивних іонних пучках” (державний реєстраційний №0102U002777), а також за грантом “Розсіяння фотонів ядрами і електронами в присутності електромагнітної хвилі та магнітного поля” (розпорядження президії НАН України №231 від 14.04.2005р., державний реєстраційний №0105U005964).
Мета і завдання дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПОСИЛЕННЯ СВІТЛА У ПРОЦЕСІ РОЗСІЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНА НА ЯДРІ У СВІТЛОВОМУ ПОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок