Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МАРКЕТИНГОВИХ КООПЕРАТИВІВ В ОВОЧІВНИЦТВІ

РОЗВИТОК МАРКЕТИНГОВИХ КООПЕРАТИВІВ В ОВОЧІВНИЦТВІ

Назва:
РОЗВИТОК МАРКЕТИНГОВИХ КООПЕРАТИВІВ В ОВОЧІВНИЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,05 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
МУКОВІЗ Василь Степанович
УДК 334.73.01
РОЗВИТОК МАРКЕТИНГОВИХ КООПЕРАТИВІВ
В ОВОЧІВНИЦТВІ
08.06.01 – економіка, організація
і управління підприємствами
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі „Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Малік Микола Йосипович,
Національний науковий центр „Інститут аграрної
економіки” УААН,
завідувач відділу підприємництва.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Амбросов Володимир Якович,
Харківський національний технічний університет
сільського господарства ім. Петра Василенка,
завідувач кафедри обліку і аудиту
кандидат економічних наук, доцент
Мороз Олена Омелянівна,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри підготовки менеджерів
Провідна установа – Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться "17" _січня_ 2007 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .350.02 у Національному науковому центрі „Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ-МСП, вул. Героїв Оборони, 10.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру „Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ-МСП, вул. Героїв Оборони, 10 (кім. 212).
Автореферат розісланий "17" грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жук Н.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В агропромисловому комплексі формується основна частина продовольчих ресурсів та майже три чверті роздрібного товарообігу, що має визначальний вплив на гарантування продовольчої безпеки держави, розвиток внутрішнього і зовнішнього ринків, поліпшення матеріального добробуту населення. Тенденції, що спостерігаються на аграрному ринку, свідчать про відсутність стабільної цінової ситуації, що в цілому ускладнює прогнозоване рентабельне господарювання.
Незважаючи на проведені заходи, в державі ще не сформовано інфраструктуру ринку, яка б забезпечувала вільний прозорий рух сільськогосподарської продукції. Досвід розвинених країн і вітчизняна практика господарювання свідчать, що однією із складових інституційних змін інфраструктури ринку сільськогосподарської продукції має стати кооперування незалежних сільськогосподарських товаровиробників.
Сільськогосподарські обслуговуючі маркетингові кооперативи, як форма організації переважно дрібних і середніх сільськогосподарських товаровиробників, здатна вирішити ряд проблем, які виникають у складних ринкових умовах: реалізація вирощеної продукції на вигідних умовах і придбання за доступними цінами матеріально-технічних ресурсів для її виробництва; ефективне використання сучасної дорогої техніки; спільне використання інфраструктури зберігання, транспортування, сортування виробленої продукції; отримання інших послуг за собівартістю тощо. Відсутність чіткої схеми реалізації “виробник – оптова торгівля – роздрібна торгівля – споживач” негативно впливає на цінову ситуацію на аграрному ринку та не дає змоги виробникові одержати належний дохід із вирощеної продукції. Саме на прикладі розвитку маркетингових кооперативів в овочівництві, де господарську діяльність здійснює багато дрібних учасників ринку овочів, та відбуваються значні коливання цін на продукцію під час її просування до кінцевого споживача, можна побачити всі переваги таких кооперативів.
Розвиток структури обслуговування сільськогосподарського виробництва на кооперативних засадах стримується відсутністю достатньої кількості науково-методичних розробок, щодо переваг такої діяльності в конкретному продуктовому підкомплексі та низкою питань організаційно-економічного і правового характеру. Всебічне дослідження їх і розробка рекомендацій щодо усунення нагромаджених проблем є актуальними як у теоретичному так і в практичному плані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК МАРКЕТИНГОВИХ КООПЕРАТИВІВ В ОВОЧІВНИЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок