Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ НЕОДНОРІДНОСТЕЙ МОРСЬКОЇ ПОВЕРХНІ МЕТОДАМИ БАГАТОЧАСТОТНОГО ДИСТАНЦІЙНОГО РАДІОЛОКАЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ

ДОСЛІДЖЕННЯ НЕОДНОРІДНОСТЕЙ МОРСЬКОЇ ПОВЕРХНІ МЕТОДАМИ БАГАТОЧАСТОТНОГО ДИСТАНЦІЙНОГО РАДІОЛОКАЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ НЕОДНОРІДНОСТЕЙ МОРСЬКОЇ ПОВЕРХНІ МЕТОДАМИ БАГАТОЧАСТОТНОГО ДИСТАНЦІЙНОГО РАДІОЛОКАЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,67 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ
ім. О.Я.Усикова
Матвєєв Олександр Якович
УДК 621.396.96’06
ДОСЛІДЖЕННЯ НЕОДНОРІДНОСТЕЙ МОРСЬКОЇ ПОВЕРХНІ
МЕТОДАМИ БАГАТОЧАСТОТНОГО ДИСТАНЦІЙНОГО
РАДІОЛОКАЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ
01.04.03 - радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків -2000
Дисертацією є рукопис.
Работа виконана у Центрі радіофізичного зондування Землі ім. А.І. Калмикова НАН та НКА України, м. Харків.
Науковий керівник роботи: доктор фізико-математичних наук, професор
Калмиков Анатолій Іванович ,
Центр радіофізичного зондування Землі
НАН та НКА України, директор;
доктор технічних наук, професор
Разсказовський Вадим Борисович,
ІРЕ НАН України (м. Харків), зав. відділом
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
Ямпольський Юрій Моїсійович, Радіоастрономічний Інститут НАН України (м. Харків), завідуючий відділом;
доктор фізико-математичних наук, професор,
Колчигін Микола Миколайович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міносвіти і науки України, виконуючий обов’язки завідувача кафедри.
Провідна установа: Інститут іоносфери Міносвіти та НАН України, відділ геофізики, м. Харків.
Захист відбудеться “12 ” жовтня, 2000 р. о 15 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.157.01 в ІРЕ ім. О.Я. Усикова НАН України (61085, м. Харків, вул. Ак. Проскури 12, у залі засідань)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці ІРЕ ім.О.Я. Усикова НАН України.
Автореферат розісланий “ 11 ” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко О.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Задачі діагностики неоднорідностей хвилювання морської поверхні, що виникають під впливом її забруднень поверхнево-активними речовинами (ПАР) (зокрема, нафтопродуктами), потужних океанських течій, внутрішніх хвиль та з інших причин, займають одне з чільних місць у проблемі радіолокаційного дистанційного зондування. Подальший прогрес у цій галузі пов’язаний як з розвитком нових методів зондування, так і з удосконаленням теорії для більш точної інтерпретації явищ, що спостерігаються експериментально.
Необхідність такого прогресу пояснюється тим, що, наприклад, основним результатом раніш проведених робіт з дослідження забрудненої нафтопродуктами морської поверхні за допомогою методів радіолокаційного зондування є підтвердження ефекту надійного виявлення забруднень у сантиметровому (СМ) та дециметровому (ДМ) діапазонах. При цьому спостерігалася значна різниця у величинах радіолокаційних контрастів (5дБ-15дБ), що вимірювалися навіть на однакових або близьких довжинах хвиль. В той час за прийнятими модельними припущеннями максимальні теоретичні значення контрасту були значно нижчі ніж ті, що спостерігались у експериментах (20дБ та більш). Це вказує на необхідність більш глибокого вивчення фізики розсіяння радіохвиль такими утвореннями на поверхні.
Дослідження іншого типу неоднорідностей морської поверхні - потужних морських течій (типу Гольфстрім) одночастотними радіолокаційними комплексами у ряді випадків також виявилися недостатньо інформативними. Так, наприклад, на радіолокаційних зображеннях радіолокатора з синтезуванням апертури (РСА) космічного апарата (КА) “Алмаз-1” ( 9.6 см), мабуть, різноманітність процесів, що відбуваються у найбільш динамічних примежевих ділянках течії, не дозволила достатньо надійно ідентифікувати межі течії. Низькі значення радіолокаційного контрасту (1дБ-2дБ) течії Гольфстрім, що одержані за допомогою РСА супутника Seasat ( 23 см), також можуть стати причиною помилок визначення меж постійно меандруючої течії, що визначає стан системи “океан-атмосфера” у всьому регіоні Північної Атлантики.
Одним з шляхів удосконалення методів дистанційного зондування, що намітилися в останні роки, є розробка методів багаточастотного одночасного радіолокаційного зондування, метою яких є значне збільшення кількості одночасно вимірюємих характеристик об’єкта, що досліджується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ НЕОДНОРІДНОСТЕЙ МОРСЬКОЇ ПОВЕРХНІ МЕТОДАМИ БАГАТОЧАСТОТНОГО ДИСТАНЦІЙНОГО РАДІОЛОКАЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок