Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛОГІКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ЕРИСТИЧНОГО ДИСКУРСУ

ЛОГІКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ЕРИСТИЧНОГО ДИСКУРСУ

Назва:
ЛОГІКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ЕРИСТИЧНОГО ДИСКУРСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,15 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
СКВОРЦОВА Тетяна Георгіївна
УДК 162.6
ЛОГІКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
ЕРИСТИЧНОГО ДИСКУРСУ
Спеціальність 09.00.06 — логіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шев-ченка МОН України на кафедрі логіки (м. Київ).
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор Хоменко Ірина Вікторівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка МОН України, професор кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор Тягло Олександр Володимирович,
Національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри (м. Харків);
кандидат філософських наук Гайдич Наталія Миколаївна,
Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова, старший викладач кафедри.
Провідна установа:
Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії науки та культурології (м. Київ).
Захист відбудеться 24 грудня 2004 року о 1400 годині на засіданні спеціа-лізованої вченої ради Д 26.161.01 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьох-святительська, 4.
Автореферат розісланий “23” листопада 2004 р.


Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Т.В. Гардашук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Однією з найбільш характерних рис філософії XX століття є звернення до феномену мови і феномену комунікації. За таких умов особливий інтерес викликає аналіз ери-стичного дискурсу. Ця проблематика є актуальною у двох аспектах: для філософського знання в цілому і для розвитку логіки як науки.
Для філософського знання таке дослідження має значення тому, що загальний розвиток філософської думки XX століття врешті решт при-звів до відмов від засад монологізму, поновлення інтересу до практич-ної філософії, до тематики, пов'язаної з інтерсуб'єктивністю та діало-гічністю.
Для логічного знання ця проблематика є актуальною, бо розширює межі застосування логічних методів до аналізу означенної проблема-тики, дозволяє дослідити підходи до логічного моделювання процесів реальної комунікації в рамках формальної та неформальної логіки з урахуванням девіантного спілкування.
Окрім того, на початку XXI століття на перший план виходить проблема застосування теоретичних знань в області логіки до практич-ної діяльності людини. У зв'язку з розвитком комп'ютерних логік з'являється можливість реконструкції різноманітних комунікативних ситуацій. З огляду на це особливої актуальності набуває концептуаль-ний аналіз принципів формалізації різних видів суперечок людини з комп'ютером, формальної реконструкції учасника суперечки. Саме в цьому аспекті логічний аналіз еристичного дискурсу відповідає запи-там дослідження проблематики штучного інтелекту.
Ступінь розробленості проблеми. У міжгалузевих дослідженнях поняття дискурсу важко провести будь-яку межу між різноманітними підходами. У головних напрямках витлумачення цього поняття у літе-ратурі поєднуються дослідження філософів, лінгвістів, літературозна-вців, соціологів, психологів тощо.
Так, переосмислення дискурсу як мовного феномену бере свої ви-токи з лінгвістичного розуміння цього поняття. До початку 70-х років дослідження дискурсу як зв'язаного тексту проводились на межі гра-матики, стилістики та поетики.
З літературознавства походить витлумачення дискурсу як жанру (М.М. Бахтін та інші) та стилю (III. Баллі, Ж. Брюно, П. Валері та ін-ші); як елементу літературної метамови (Цв. Тодоров та інші).
Особливе значення для досліджень в області штучного інтелекту мають психологічні дослідження поняття „дискурс".


Комп'ютерне моделювання розуміння природної мови призвело до розробки програм автоматичної обробки текстів. Центральне місце у цих дослідженнях починають посідати моделювання знань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЛОГІКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ЕРИСТИЧНОГО ДИСКУРСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок