Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИЧНІ та релаксаційні властивості невпорядкованих середовищ з наноструктурою

ОПТИЧНІ та релаксаційні властивості невпорядкованих середовищ з наноструктурою

Назва:
ОПТИЧНІ та релаксаційні властивості невпорядкованих середовищ з наноструктурою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,37 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені І. І. МЕЧНИКОВА
ЗЕЛЕНІН СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 541.135
ОПТИЧНІ та релаксаційні властивості невпорядкованих середовищ з наноструктурою
спеціальність 01. 04. 05 – оптика та лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
 
ОДЕСА - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному інституті фізики Одеського національного університету імені І. І. Мечникова Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, ст.. н. сп.
Бондарев Віктор Миколайович
Науково-дослідний інститут фізики Одеського національного університету імені І. І. Мечникова Міністерства освіти та науки України,
завідувач лабораторії фізики твердого тіла
Офіційні опоненти: доктор фіз.-мат. наук, професор
Затовський Олександр Всеволодович
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова Міністерства освіти та науки України,
професор кафедри теоретичної фізики
доктор фіз.-мат. наук, професор
Гохман Олександр Рафаїлович
Південно-український національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського,
директор інституту фізики і математики
Провідна установа: Чернівецький національний університет ім. Юрія
Федьковича Міністерства освіти та науки України (м.
Чернівці)
Захист дисертації відбудеться 25.11.2005 р. о “___13__” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради шифр Д41.051.01 в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова (вул. Пастера 27, 65026, Одеса, Велика фізична аудиторія).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного університету імені І. І. Мечникова (вул. Преображенська 24, 65026, Одеса).
Автореферат розісланий 20.10.2005 p.
Учений секретар
Спеціалізованої Вченої ради Федчук О. П
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Структурно-неупорядковані матеріали залучають все більш широку увагу фахівців у різних областях як прикладної, так і фундаментальної науки. Це обумовлено, насамперед, значним ростом потреби в нових матеріалах, що виникла у результаті бурхливого розвитку технології. Крім того, невпорядковані матеріали зазвичай більш прості в приготуванні й у практичному відношенні ніяк не менш важливі, ніж кристалічні об'єкти, вивченням яких протягом тривалого часу займалися фахівці в області фізики твердого тіла. Відсутність далекого порядку приводить до того, що неупорядковані системи демонструють ряд закономірностей, що не властиві кристалічним тілам.
Оптичні дослідження невпорядкованих середовищ дозволяють одержати важливу інформацію про їхню структуру і динамічні властивості, що, у свою чергу, стимулює теоретичні розробки в даній області.
Одним з найважливіших класів невпорядкованих матеріалів, що інтенсивно досліджуються в останні роки, є склоподібні речовини. У цей час накопичено велику кількість експериментальних даних, які стосуються дослідження спектрів низькочастотного комбінаційного розсіювання світла (КРС) стекол. При цьому існуючі теоретичні моделі не дають задовільного і несуперечливого опису всієї сукупності експериментальних даних. Це багато в чому обумовлено тим, що питання, зв'язані із самою структурою скла, дотепер є предметом дискусії.
Іншим, не менш важливим представником невпорядкованих речовин, є пористий кремній (ПК). Головною особливістю ПК, що породила великий інтерес до його дослідження, є здатність демонструвати люминесцію у видимій області, що робить цей матеріал придатним для широкого практичного використання. При експериментальному вивченні явища фотолюмінесценції (ФЛ) ПК виявилися особливості (наприклад, недебаевська кінетика спаду інтенсивності фотолюмінесценції), які не спостерігаються у кристалічного кремнію. Наявні на цей момент спроби теоретичного опису подібних особливостей не привели до створення скільки-небудь послідовної картини.
У такій ситуації важливим і своєчасним представляється побудова теорії оптичних властивостей структурно-неупорядкованих матеріалів, що заснована на невеликому числі чітко сформульованих фізичних принципів і припускає кількісне узгодження з експериментальними даними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОПТИЧНІ та релаксаційні властивості невпорядкованих середовищ з наноструктурою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок