Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКЗИСТЕНЦІЙНА ПРОБЛЕМАТИКА БОРИСЛАВСЬКОГО ЦИКЛУ ТВОРІВ І.ФРАНКА

ЕКЗИСТЕНЦІЙНА ПРОБЛЕМАТИКА БОРИСЛАВСЬКОГО ЦИКЛУ ТВОРІВ І.ФРАНКА

Назва:
ЕКЗИСТЕНЦІЙНА ПРОБЛЕМАТИКА БОРИСЛАВСЬКОГО ЦИКЛУ ТВОРІВ І.ФРАНКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,97 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
KІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
ВОДЯНА ЛЮДМИЛА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 821.161.2-32.09 Фр.
ЕКЗИСТЕНЦІЙНА ПРОБЛЕМАТИКА БОРИСЛАВСЬКОГО ЦИКЛУ ТВОРІВ І.ФРАНКА
Спеціальність 10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Кіровоград – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Миколаївського державного університету імені В.О.Сухомлинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – | доктор філологічних наук, професор Мейзерська Тетяна Северинівна, Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського, професор кафедри філології.
Офіційні опоненти – | доктор філологічних наук, професор Турган Ольга Дмитрівна, Запорізький державний медичний університет, завідувач кафедри культурології та українознавства.
кандидат філологічних наук, доцент Ткачук Олена Єлиферівна, Одеський національний університет ім.І.І.Мечникова, доцент кафедри української літератури.
Захист відбудеться 27 червня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.01 при Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1).
Автореферат розіслано "17" травня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради О.О.Гольник


Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Проза І.Франка, як і загалом уся його творчість, позначена важливими мистецько-естетичними шуканнями, появою нової проблематики і нового героя, багатством виражальних засобів, що відобразило цілий етап у художньому трактуванні та відтворенні дійсності. Осягнення художньої спадщини Івана Франка як духовно-творчого феномена виокремилось у цілу наукову літературознавчу галузь, де найпродуктивнішими сьогодні видаються інтердисциплінарні підходи до дослідження явищ художньої дійсності. Як учений, він визначив найбільш істотні моменти своєї епохи, як художник, - конкретизував та індивідуалізував їх своїми яскравими художніми образами та ситуаціями. Співзвучність творчості письменника філософсько-художній проблематиці нашого часу найяскравіше проявляється, зокрема, в його унікальному досвіді екзистенційно-феноменологічного трактування художнього світу, в фіксації ним трагічної людської свідомості на зламі епох.
Сьогодні все ще не здійснено всебічного комплексного вивчення витоків формування екзистенційної проблематики у творчості І.Франка, що і зумовило необхідність нашого дослідження.
Актуальність роботи зумовлена, по-перше, необхідністю активізації уваги до дослідження творів бориславського циклу, аналізу яких останнім часом відводиться більш скромне місце, аніж, скажімо, поезії, яка, на думку вчених-франкознавців, найбільш адекватно відбила шляхи духовних пошуків І.Франка. По-друге, спробою деконструкції цілого ряду ідеологічних та художніх стереотипів, які фактично виокремили прозу так званої "виробничої проблематики" із контексту фундаментальних пошуків письменником смислу людського існування, модерного художнього втілення екзистенційної проблематики та екзистенційного героя. По-третє, актуалізацією тези, що саме з художнього простору бориславського робітничого середовища та його околиць народжується Франкова концепція досконалої людини, "цілого чоловіка", якого він вперше побачив в образах "нових людей на роботі" (І.Франко) і далі розвинув у цілому ряді художніх типів, насамперед демократичної інтелігенції. Таким чином, уже рання проза письменника розкриває його як глибокого аналітика найістотніших проблем людського існування, засвідчує майстерне художнє розкриття кризової екзистенційної свідомості людини.
Екзистенційно-феноменологічна інтерпретація бориславського циклу творів І.Франка дозволяє науково аргументувати думку про єдність, естетичну цілісність і завершеність художньої спадщини письменника, де все органічно взаємопов’язано, і кожний фрагмент його творчості можна розглядати як невід'ємну частину велетенського художнього цілого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКЗИСТЕНЦІЙНА ПРОБЛЕМАТИКА БОРИСЛАВСЬКОГО ЦИКЛУ ТВОРІВ І.ФРАНКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок