Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВА МАКСИМІЛІАНА В МЕКСИЦІ: ПЛАНИ СТВОРЕННЯ, СТАНОВИЩЕ ТА ПРИЧИНИ ПАДІННЯ (60-І РР. ХІХ СТ.)

ДЕРЖАВА МАКСИМІЛІАНА В МЕКСИЦІ: ПЛАНИ СТВОРЕННЯ, СТАНОВИЩЕ ТА ПРИЧИНИ ПАДІННЯ (60-І РР. ХІХ СТ.)

Назва:
ДЕРЖАВА МАКСИМІЛІАНА В МЕКСИЦІ: ПЛАНИ СТВОРЕННЯ, СТАНОВИЩЕ ТА ПРИЧИНИ ПАДІННЯ (60-І РР. ХІХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Дніпропетровський національний університет
КУЗЬМА Тетяна Миколаївна
УДК 32(72):94(72)
ДЕРЖАВА МАКСИМІЛІАНА В МЕКСИЦІ: ПЛАНИ СТВОРЕННЯ, СТАНОВИЩЕ ТА ПРИЧИНИ ПАДІННЯ
(60-І РР. ХІХ СТ.)
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Троян Сергій Станіславович,
Рівненський державний гуманітарний
університет, професор кафедри
політичних наук
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Фісанов Володимир Петрович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри
міжнародної інформації
кандидат історичних наук, доцент
Телькінена Тетяна Ейнівна,
Дніпропетровський державний університет
внутрішніх справ, доцент кафедри
загальноправових наук
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра всесвітньої історії (м. Донецьк)
Захист відбудеться „ 7 ” лютого 2007 р. о 13.00 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027 м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1, Палац студентів ДНУ, к.30.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050 м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий „ 3 ” січня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент І. О. Кривий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Тематика колоніальної експансії на американському континенті в ХІХ ст. належить до розряду однієї з найменш досліджених у сфері зовнішньої політики західноєвропейських держав. Особливий інтерес породжує вивчення витоків французького колоніалізму, темпи якого почали нарощуватися в роки Другої імперії. Хоча територіальна експансія Франції розвивалася повільніше британської, проте саме тоді Наполеон ІІІ став на деякий час суперарбітром Європи, як його називали багато авторитетних публіцистів за кордоном.
Користуючись зручною нагодою, французький імператор здійснив водночас декілька експедицій у різні точки світу: Китай, Сирію, Кохінхіну та Мексику. Перші кампанії Наполеона ІІІ виявилися колоніальними пригодами без серйозних наслідків, на відміну від більш масштабної американської авантюри, яка мала на меті шляхом перетворення мексиканської республіки у васальну імперію створити величезну Латинську імперію на американському континенті. У цій складній політичній ситуації Мексиці потрібно було зберегти не лише форму представницької демократії, а й відстояти свою незалежність і суверенітет, адже мова йшла про загрозу перетворення її в колонію чи напівколонію Франції. То ж не дивно, що англо-франко-іспанська інтервенція в Мексику набула досить великого міжнародного значення та широкого резонансу в Європі, а особливо в США.
Загалом європейська експедиція в Мексику в 60-х рр. ХІХ ст. є однією з найзначніших подій в історії цієї країни, найдискусійнішою і недооціненою сторінкою як в історії міжнародних відносин Нового часу, так і в історії північноамериканського континенту.
Актуальність теми даного дослідження визначається наступними факторами. З одного боку, створення колоніальних імперій, боротьба за панування над заморськими територіями, формування нових суспільств у Західній півкулі і, насамперед, у Північній Америці є однією з домінант історії Нового періоду, тому вивчення різноманітних аспектів цих процесів має велике значення в загальнонауковому плані. З другого боку, аналіз багатьох моментів зовнішньополітичної та дипломатичної позицій держав-інтервентів, а також США щодо Мексики є вагомим для розуміння важливих тенденцій внутрішньо- і зовнішньополітичного розвитку цієї держави напередодні, під час і після мексиканської кампанії.
Крім того, помітну роль відіграє той факт, що дана тематика лише частково розглядалася у зарубіжній науковій літературі та майже зовсім не вивчалась українськими істориками, що, безперечно, актуалізує тему пропонованого дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДЕРЖАВА МАКСИМІЛІАНА В МЕКСИЦІ: ПЛАНИ СТВОРЕННЯ, СТАНОВИЩЕ ТА ПРИЧИНИ ПАДІННЯ (60-І РР. ХІХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок