Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Феномен тембру-амплуа баса в оперному співі XIX – XX століть

Загрузка...

Феномен тембру-амплуа баса в оперному співі XIX – XX століть

Назва:
Феномен тембру-амплуа баса в оперному співі XIX – XX століть
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,19 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Одеська державна музична академія
ім. А.В. Нежданової
УДК 784.95
Хон Чен
Феномен тембру-амплуа баса в оперному співі
XIX – XX століть
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одесса – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі сучасної музики і музичної культурології Одеської державної музичної академії імені А.В. Нежданової Міністерства культури і туризму України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Маркова Олена Миколаївна,
Одеська державна музична академія
імені А.В. Нежданової, зав. кафедрою сучасної музики
і музичної культурології
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Стахевич Олександр Григорович,
Сумський державний педагогічний
університет ім. А.С. Макаренка,
зав.кафедрою вокального мистецтва
кандидат мистецтвознавства, професор
Бутенко Леонід Михайлович
Одеська державна музична академія
імені А.В. Нежданової,
кафедра хорового диригування
Захист відбудеться “19” березня 2008 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства в Одеській державній музичній академії імені А.В. Нежданової за адресою: 65023, м. Одеса, вул. Новосельського, 63, Мала зала.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової за адресою: 65023, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розісланий “18” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства,
доцент А.Д.Черноіваненко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність дослідження визначена інтеграційними процесами у сфері культури та мистецтва: оперний театр європейського типу став такою ж органічною часткою (не всеохоплюючою, однак достатньо вагомою) життя Китаю, в якій елементи символіки китайського театру проникли у сучасний умовний театр-модерн країн європейської культурної традиції. Оперний спів Європи, що культивував майстерність вокалізації у високих і низьких регістрах співацького діапазону, співвідносний із практикою китайської опери, в котрій традиційно цінними є високі, вишукано фальцетуючі голоси. Однак, не без впливу європейського мистецтва, в сучасних постановках національних музичних театрів звучать і низькі чоловічі голоси.
Крім того, актуалізувалися в естетичному спрямуванні аудиторій традиції релігійної музики, у тому числі, буддистського монастирського співу, в котрому представлені басові тембральні показники звучання. В зв’язку із сказаним вивчення басового репертуару європейських оперних співаків не тільки заохочує модифікацію національних традицій, але також акцентує культурну прапам’ять, що колись постає в тому чи іншому фрагменті затребуваною в художньому і, в цілому, культурному бутті.
Також актуальність дослідження визначена концепцією сучасного вокалу, в якому оперні тембральні амплуа, що склалися від ХІХ століття, корегуються старооперною традицією, позаоперною вокальною культурою духовного європейського та позаєвропейського мистецтва. Виразний універсум чоловічого тембру в обрядово-ритуальному дійстві і в старовинному театрі став наочним із відродженням у художньому світі ранніх опер XVII – першої половини XVIII століття, а також з усвідомленням естетичної цінності мистецтва користування голосом у ритуально-обрядовій позаакадемічній сфері.
Об’єкт дослідження – басові партії в оперному репертуарі. Предметом дослідження є амплуа баса в класичній опері XIX-XX ст. Дж. Верді і П. Чайковського, інших авторів, що поєднали традиції чоловічого вокалу у відповідних національних школах із вимогами класики оперного мистецтва ХІХ-ХХ ст.
Метою роботи являється узагальнення відомостей про етично-гармонізуючі функції басових партій в операх різних творців, у тому числі Р. Вагнера, Дж. Верді, М. Глінки, П. Чайковського, українських авторів, що зазначені для персонажів-резонерів або для їх антиподів і виконують дану змістовну функцію у вокальному виконавстві співака-професіонала, представника різних національних художніх та культурних традицій.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Феномен тембру-амплуа баса в оперному співі XIX – XX століть

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок