Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: Феномен тембру-амплуа баса в оперному співі XIX – XX століть

Феномен тембру-амплуа баса в оперному співі XIX – XX століть / сторінка 3

Назва:
Феномен тембру-амплуа баса в оперному співі XIX – XX століть
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,19 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Апробація матеріалів дослідження здійснена у виступах на засіданнях кафедри сучасної музики та музичної культурології Одеської державної музичної академії, на наступних міжнародних наукових конференціях конференціях: “Теорія музичного ритму” (Київ 2002); “Трансформация музыкального образования: искусство и культура” (Одесса: 2004, 2005, 2006); Международная студенческо-аспирантская конференция (Киев, 2006).
За матеріалами дослідження опубліковані 4 статті, з них 3 – у відповідних спеціалізованих фахових виданнях, затверджених ВАК України.
Структура роботи. Робота складається зі вступу, двох розділів з підрозділами, висновків, списку використаних джерел кількістю 170 найменувань. Основний текст дисертації – 152 с.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ
У Вступі характеризуються актуальність, об’єкт та предмет, мета і завдання дисертації, розкриваються її наукова новизна і практична значущість.
У Розділі 1 – “Чоловічі голоси та мистецтво басіння в обрядово-ритуальній діяльності та в тембрах-амплуа оперної вистави” – узагальнюються відомості щодо культурної штучності виявлення художньої виразності звучання басового вокалу. В розділі міститься 4 підрозділи.
У підрозділі 1.1 – “Басовий спів в обрядово-ритуальному дійстві та у старовинному театрі” систематизовані історичні відомості відносно звучання чоловічих голосів у низькому регістрі.
У вигляді узагальнюючих даних спостережень вказуємо:
1)
басовий спів утворює різновид понадбуттєвого співацького вираження, на другому полюсі котрого знаходиться фальцетний регістр, що визначив провідну сферу застосування вокальної майстерності в опері як європейського типу, так і китайської опери, тоді як басовий спів створив специфіку релігійного гімну, старохристиянської та ортодоксальної буддистської традицій;
2)
сакральність басового співу в старорелігійних традиціях Європи і Далекого Сходу визначила значущість низьких дзвонних звучань, які через посередництво інструментальної природи заявляли вокальний потенціал звучання низьких чоловічих голосів;
3)
басовий спів, що концентрує специфіку виразності чоловічих голосів, - при тому що чоловічому ж голосу притаманна здатність фальцетного звучання, сумісного за тембром-регістром із можливостями дитячих та жіночих голосів, - виявляється носієм універсальної специфіки чоловічого начала, яке усвідомлюється у якості культуротворчого чинника у космогонічних концепціях різноманітних релігійно-міфологічних систем.
Підрозділ 1.2. “Магія співу – філософія співу у Старожитності, в Середньовіччі Сходу та європейського Заходу в усвідомленні двоїстостої природи вокалу” присвячений архетиповим якостям співацького звуковиявлення.
Аналіз “Коронації Поппеї” К. Монтеверді, одного з небагатьох виданих творів, що представляють ранню оперу, в спрямованості на смислову специфіку басової партії в ній, а також в узагальнення відомих культурних установок від Старожитності до епохи оперної виразності мистецтва, дозволяє зробити деякі попередні висновки про роль басового співу у художньому цілому композиції цього роду:
1)
басовий спів, не менше, ніж фальцетно-“висвітлений”, втілює понадбуттєвий тонус вираження, сакральний смисл співацького “висловлення” у цілому, представляючи водночас повноту людськи-мовленнєвої природи звукотворчості;
2)
наявність в “вершинній” опері-бароко К. Монтеверді “Коронація Поппеї” значущої басової партії, яка втілює вірність героя, філософа Сенеки, вищій моральній нормі, тобто представляючи в його особі повноту резонерської позиції, із зосереденням в басовій партії Сенеки християнського потенціалу моралі опери-бароко;
3)
підкреслення в кульмінаційних та завершальних одночасно фрагментах партії резонера Сенеки низьких нот у якості вокально-тембрально даного риторичного акценту морально значущих образних ситуацій.
Зі сказаного виходять висновки більш загального порядку, які охоплюють дані оперної практики XVII-XVIII ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Феномен тембру-амплуа баса в оперному співі XIX – XX століть

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок