Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУЛЬТУРНО-ЕСТЕТИЧНІ УНІВЕРСАЛІЇ КЛАСИЧНОЇ ЯПОНІЇ ТА ЇХ ВІДБИТТЯ В ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВІ ДОБИ ТОКУГАВА (ЖИВОПИС, ГРАФІКА)

КУЛЬТУРНО-ЕСТЕТИЧНІ УНІВЕРСАЛІЇ КЛАСИЧНОЇ ЯПОНІЇ ТА ЇХ ВІДБИТТЯ В ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВІ ДОБИ ТОКУГАВА (ЖИВОПИС, ГРАФІКА)

Назва:
КУЛЬТУРНО-ЕСТЕТИЧНІ УНІВЕРСАЛІЇ КЛАСИЧНОЇ ЯПОНІЇ ТА ЇХ ВІДБИТТЯ В ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВІ ДОБИ ТОКУГАВА (ЖИВОПИС, ГРАФІКА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,31 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
РИБАЛКО Світлана Борисівна
УДК 930. 8 (05) : 7.032.1
КУЛЬТУРНО-ЕСТЕТИЧНІ УНІВЕРСАЛІЇ КЛАСИЧНОЇ ЯПОНІЇ
ТА ЇХ ВІДБИТТЯ В ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВІ ДОБИ ТОКУГАВА (ЖИВОПИС, ГРАФІКА)
17.00.01 — теорія і історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків — 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії і теорії мистецтва Харківського художньо-промислового інституту Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Соколюк Людмила Данилівна,
професор кафедри історії і теорії
мистецтва ХХПІ

Офіційні опоненти : доктор мистецтвознавства, професор
Захарчук-Чугай Раїса Володимирівна,
провідний науковий співробітник
відділу народного мистецтва
Інституту народознавства НАН України
 
доктор філологічних наук, доцент
Резаненко Володимир Федорович,
директор центру сходознавства
Національного університету
"Києво-Могилянська Академія" ,
доцент кафедри філології НаУКМА
 
Провідна установа Інститут мистецтвознавства,
фольклористики та етнології
ім. М.Рильського НАН України
Захист відбудеться 3 жовтня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.807.01. Харківської державної академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4, Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії культури (61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4 ).
Автореферат розісланий 31 серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Откидач В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Після відкриття європейцями світу японського мистецтва пройшло більше ста років, проте інтерес до культурної спадщини країни вранішнього сонця не згасає. Більш того, її вплив відчувається у творчих пошуках постімпресіоністів, графічній виразності останнього великого стилю — модерн, молодіжному русі "хіпі", літературних, музичних та живописних штудіях другої половини ХХ сторіччя, дизайнерських експериментах.
Загальносвітовий процес опанування спадщиною східних культур не оминув і Україну: у багатьох живописних творах минулого сторіччя наявні численні орієнталізми, значна частина яких навіяна образами японського мистецтва. Як зазначав академік Омелян Пріцак, сходознавство є одним з інструментів для всебічного дослідження історії України.
Разом з тим слід відзначити, що скарбниця японського художнього досвіду далеко не вичерпана. Тож, вочевидь, дослідження японської художньої спадщини являє як теоретичний, так і практичний інтерес.
Набуття Україною статусу незалежної держави сприяло започаткуванню процесу відродження національної сходознавчої школи, осередки якої у Києві та Харкові були знищені у сумнозвісні тридцяті роки. Відновлення наукового сходознавства обумовлює значущість подібного роду досліджень. Саме через розвиток власного сходознавства Україна рівноправно вступає до діалогу між Сходом та Заходом, що є одним із кроків у зміцненні її державності на загальнополітичному рівні.
З огляду на те, що основу японських колекцій як України, так і зарубіжжя складають живопис та гравюра доби Токугава (1603-1868), дослідження, проведене на цих матеріалах, набуває подвійної актуальності. По-перше, у музеєзнавчому аспекті, а по-друге – у культурологічному, через те що саме ці пам'ятки протягом сторіччя формували у європейській свідомості образ Японії та японської культури.
Крім того, мистецька ситуація за часів правління сьогунів Токугава надає можливості скласти уявлення про інтегровану картину японської художньої культури. Так, в ці часи діяли класичні школи Кано і Тоса, відроджувалися національні традиції ямато-е (школа Рімпа), набували поширення ідеї школи китайського напрямку (Нанга), розвивалося міське мистецтво укійо-е, вивчалися засоби європейського живопису.
Незважаючи на те, що дослідження мистецтва доби Токугава переважають у світовому сходознавстві, у його вивченні ще й сьогодні бракує розвідок, спрямованих на висвітлення філософсько-естетичного підгрунтя феноменів японського мистецтва, які б дали змогу скласти цілісне уявлення про розвиток художнього процесу Японії за часів Токугава та визначити сутність його явищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КУЛЬТУРНО-ЕСТЕТИЧНІ УНІВЕРСАЛІЇ КЛАСИЧНОЇ ЯПОНІЇ ТА ЇХ ВІДБИТТЯ В ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВІ ДОБИ ТОКУГАВА (ЖИВОПИС, ГРАФІКА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок